A felhő alapú Cloud.hu infrastruktúraszolgáltatás magyar nyelvű felhasználói felülettel és ügyfélszolgálattal, illetve forintban fizetendő havi díjakkal csábítaná a hazai vállalkozásokat.
A Cloud.hu a fejlesztők mellett elsősorban a kis- és közepes vállalkozások figyelmére számít , akik jelenleg valamilyen alacsony rendelkezésre állású virtualizációs megoldást, virtualizációmentes infrastruktúrát, esetleg külföldi felhőszolgáltatást vesznek igénybe.

Számukra a Cloud.hu felhő alapú virtuális infrastruktúrát biztosít, amelyen a felhasználók saját virtuális szerverfarmot alakíthatnak ki, csakúgy, minta más publikus felhők - például az Amazon EC2 - esetében. A szolgáltatás előnye, hogy nem jár kezdeti beruházási kiadásokkal, a viszonylag alacsony üzemeltetési költség mellett pedig magas rendelkezésre állást és azonnal bővíthető teljesítményt biztosít.

A magyar szolgáltató a Windows és Linux operációs rendszereket, illetve az előrekonfigurált JumpBox virtuális gépeket is támogatja. Hálózati oldalon a virtuális infrastruktúra minden szerverhez saját tűzfalat biztosít, és védett belső hálózat kialakítása is lehetséges a szerverek között.

Nyelvi és földrajzi előnyök A publikus felhőszolgáltatást magyar nyelvű ügyfélszolgálat teszi vonzóbbá az itthoni vállalkozások számára. Mivel hazai szolgáltatóról van szó, a felhőben tárolt adatok fizikailag sem hagyják el az ország területét, ami választ adhat a cloud megoldásokkal szemben felmerülő egyik leggyakoribb kifogásra.

A felhő négy szintje [infografika]
Milyen biztonsági kockázatok vannak a felhőben?

A külföldi felhőszolgáltatások az egymásnak nagyjából megfelelő konfigurációk esetében olcsóbbak lehetnek, de a Cloud.hu kínálatában megtalálhatók a hazai léptékeknek megfelelő, szerényebb ajánlatok is. A szolgáltató oldala szerint egy 376 megabájtos memóriával, 10 gigabájtos tárhellyel, illetve egyetlen IP-cím mellett 100 Mbps sávszélességgel működő virtuális szerver például 5 ezer forintba kerül havonta, ha az előfizető ingyenes szoftverek helyett a Windows Servert választja.

Jön a postpaid modell A Cloud.hu jelenleg havidíjas (prepaid) konstrukcióban érhető el. Ezt a szolgáltató elsősorban olyan kisvállalkozások figyelmébe ajánlja, amelyek szemében fontosak a jól tervezhető költségek. Ugyanakkor még a nyár vége előtt bevezetik a tényleges erőforrás-felhasználás alapján elszámolt (postpaid) előfizetési modellt, amely a hullámzó informatikai erőforrás-igénnyel rendelkező vállalkozásoknak kedvez.

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.