Magyarországon még ritka, hogy a KKV szegmenst havi díjas, rugalmas és bárhonnan elérhető cloud szolgáltatásokkal szólítják meg, ám a nagyvállalatokra szabott felhőmegoldások mellett lassan itthon is megjelennek a kisebb cégeknek szánt csomagok.
Hirdetés
 
Nemrég a hazai piacon tavaly megjelent WireCorner mutatta be kifejezetten kisvállalatoknak szánt felhőszolgáltatás-csomagjait, most pedig a Navigator ad hírt hasonló kezdeményezésről. Úgy tűnik, a hazai cloud piac is elkezdett lefelé tapogatózni: a cég szerint a KKV szegmensben a szélessávú mobilinternet elterjedésével a következő egy-két évben várható a felhőre épülő megoldások igazi elterjedése, amelyek révén a vállalkozások a költségek harmadát is megtakaríthatják.



Egy hónapra jutó hagyományos és cloud alapú költségek összehasonlítása 36 havi időtávra vetítve – a Navigator szerint

A szolgáltató három új csomagot vezet be a kisebb cégekre szabva. A havi díjas konstrukciók az interneten keresztül nyújtanak üzleti folyamatokat támogató irodai alkalmazásokat, levelezést és irodai programokat. A megoldások többek között a Microsoft Office 365-re és a Google Docs vállalati megoldásaira épülnek, és a szolgáltató nagy reményeket fűz hozzájuk: a jövő év végéig ezer új felhasználó kiszolgálását tervezi, és 100 millió forintos bevételre számít.



A Navigator számításai az elérhető megtakarításokról

Az ügyfelek legolcsóbban 2950 forintos felhasználónkénti havi díjjal vehetnek igénybe táblázatkezelő és szövegszerkesztő alkalmazásokat, ezen kívül olyan kiegészítők is rendelkezésükre állnak, mint a cloud alapú fájltárolás, a szöveges és IP telefon alapú kommunikáció, a naptár vagy a videókonferencia. Szolgáltatási csomagtól függően a cégek virtualizálhatják saját alkalmazásaikat, a legmagasabb szintű szolgáltatás keretében pedig teljes informatikai rendszerüket is.

Új szereplő a hazai felhőszolgáltatási piacon
A cloud lassan az IT kiszervezéseket is felfalja
Az európai kkv-k fele még nem is hallott a cloudról

A Google is rálépett az Anthropic kijelölte útra

Az OpenAI után a DeepMind is az MI-startup szabványát használja a modellek és az adatok összekapcsolására.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.