Nemzetközi pályázatot hirdetett a spanyol Telefónica, amelyre magyar jelentkezőket is várnak. A maximum 50 ezer eurós támogatást és egyéb segítséget a legjobbnak ítélt innovatív technológiai projektek nyerhetik el.
A madridi székhelyű telekommunikációs vállalat Wayra programja egy tavaly Latin-Amerikából indult kezdeményezés, amelyet idén terjesztették ki Európára. Spanyolország, az Egyesült Királyság, Írország és Németország után a program hivatalosan a héten indult el a Cseh Köztársaságban, de a kiírók reményei szerint más kelet-közép-európai országokból, így hazánkból is sokan indulnak majd a pályázaton.



A január 21-ig tartó jelentkezési periódusban olyan innovatív digitális ökoszisztémák terveit várják, amelyek hozzájárulnak Európa gazdasági növekedéséhez, munkahelyeket teremtenek és elősegítik a telekommunikációs ipar átalakítását. A nyertesek számára fejlesztési forrásokat, támogatást és munkaterületet kínál a program.

A Wayra a következő területeket célzó projekteket támogatja:

· videószolgáltatások és digitális háztartás

· számítási felhő

· pénzügyi szolgáltatások

· big data

· reklám

· M2M (machine-to-machine)

· biztonság

· e-egészségügy

· e-kereskedelem

· e-tanulás

· intelligens nagyvárosok

· közösségi innovációk

· hálózatok és rendszerek

· mobil alkalmazások

· közösségi hálózatok és internetes alkalmazások


A Wayra dedikált szakértői által kiválasztott 20 legérdekesebb projekt mentori támogatásban részesül a Wayra Hét során. A „elődöntős” vállalkozóknak ekkor lehetőségük lesz tovább dolgozni projektjükön és bemutatni azt egy szakértőkből, vállalkozókból és befektetőkből álló bizottságnak, amely kiválasztja a döntőbe kerülő tíz legjobb ötletet. Ezek a projektek kapnak meghívást a Wayra Akadémiára. Fő értékelési szempontok: jövőbeni üzleti potenciál, a projektet megalapozó ügyfélinformációk, vállalati versenystratégia és a csapat színvonala. A munkaterület és a további fejlesztés támogatása mellett a kiválasztott projektek a vállalkozás 5-10 százalékos üzletrészéért cserébe legfeljebb 50 ezer eurós finanszírozást is elnyerhetnek.

Élő konferenciaközvetítéssel debütált a BudapestBoost
Hazai ötletparádé az egérúttól az erőmérőig

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.