Szinte naponta bukkannak fel olyan ötletes alkalmazások a weben, amelyek ugyan önmagukban nem forradalmasítják az informatika világát, mégis kifejezetten jól jöhetnek a napi tevékenységeink során. Öt újabb apró segédet javaslunk olvasóink virtuális szerszámosdobozába.
Hirdetés
 
A munkánk megoldásához általában jól ismert, régóta használt szoftverekhez és szolgáltatásokhoz fordulunk. Szövegszerkesztésre, táblázatkezelésre, grafikára, kommunikációra és a többi egyéb munkafázisra ott vannak a gépünkre telepített programok, vagy épp a webes, felhő alapú megfelelőik. Viszont ha hirtelen egy nagy méretű fájlt kell továbbküldenünk, vagy villámgyorsan ellenőriznünk kell napi fontos teendőinket, akár egy jól összeállított webes szerszámkészletből is válogathatunk. A most bemutatott öt eszköz a mindennapok egy-egy apró, de fontos szeletében segíthet.

Röppenő gigabájtok Ha egy dokumentumot vagy képet kell átküldenünk valakinek, a legegyértelműbb módszer egy e-mailhez csatolni a fájlt - ezt azonban kényelmesen csak pár megabájtos nagyságig tehetjük meg. Ha azonban a küldemény mérete az 1-2 gigabájtot is megközelíti, marad a kényelmetlen ftp-használat vagy valamilyen bonyolultabb módszer.


A WeTransfer pont a bonyolultságot iktatja ki a problémából: még regisztrálnunk sem kell, csupán kijelölni a küldendő fájlt vagy fájlokat, megadni a címzett e-mail címét, valamint sajátunkat annak érdekében, hogy a küldés végén értesítést kaphassunk a sikerről. Ha akarunk, pár mondatos kísérőszöveggel láthatjuk el a virtuális csomagot, és indulhat a küldés: az egyszerű de látványos felület jelzi, hol tart a fájlok feltöltése, a folyamat végén pedig akár be is zárhatjuk a böngészőt. A címzett máris e-mailt kap a csomag érkezéséről, amelyet egy hasonlóan egyszerű felületről tölthet le.

Jegyzetek bárhonnan Napközben jegyzetelünk papírra, notebookba, telefonba, tabletre, elmentjük szöveges fájlban, dokumentumban, naptárbejegyzésként és még sokféleképpen. Lényeg a lényeg: a végén sokszor nem találjuk a felét sem annak, amit valamikor, valahová gyorsan felvéstünk.


A Simplenote a nagyobb webes dokumentumkezelőkhöz hasonló elven működő, cloud alapú tárhely, ezúttal azonban egyszerű jegyzeteknek. Ehhez mérten a kezelés is egyszerű, csicsás funkciók helyett a gyors jegyzetkészítésen és -elérésen van a hangsúly, amelyet számítógéppel a böngészőben, vagy okostelefonos alkalmazásból tehetünk meg.

A jegyzetek között belső keresővel is kutathatunk, de elláthatjuk őket cimkékkel is, hogy véletlenül se merüljön feledésbe, amit fontosnak tartottunk leírni. A jegyzetelést olyan extra funkciók teszik kényelmesebbé, mint a verziókövetés, amely lehetővé teszi, hogy visszabányásszunk a jegyzetek korábbi állapotáig.

Auto-autogram Ha valaki naponta sok dokumentumot gyárt, amelyek végéről csak az aláírás hiányzik, nekikezdhet annak a bonyolult procedúrának, ahol kinyomtatja, aláírja, majd visszaszkenneli őket - vagy választhat egy okosabb megoldást.

A SignNow webes felületére egy kattintással feltölthetjük a dokumentumot (sokféle formátumban, .doc-tól .pdf-ig), majd a megfelelő helyeken szintén pár kattintással elhelyezhetjük az aláírást. Ezt berajzolhatjuk vagy beírhatjuk a képernyőre, de akár fel is tölthetünk egy előre beszkennelt szignót - innentől viszont nincs más dolgunk, mint végigkattintgatni azokat a helyeket, ahová ezt bemásolja az alkalmazás.


Akár azt is megtehetjük, hogy mással iratunk alá dokumentumot, ilyenkor a fájl feltöltése után e-mailben értesíthetjük az illetőt. A procedúra végén a kért formátumban lementhetjük a dokumentumot, amely azonnal tölrődik is a szolgáltató szerveréről a visszaélések elkerülése érdekében.

Villámgyors csoportok Ha nincs kéznél semmilyen csoportmunka-megoldásunk, vagy épp valamilyen feladatot a lehető leggyorsabban szeretnénk közösen megbeszélni, érdemes kipróbálni a Zwiggo megoldását. Az ingyenes regisztráció után készíthetünk egy saját csoportmunka-felületet (később pedig akár minden projektnek külön-külön egyet), ahová meghívhatjuk a velünk közösen dolgozókat.


Egyszerű modulokból kialakíthatjuk a munkakörnyezetet, például csevegőt, fotótárat fájlmegosztót, naptárat vagy feladatkezelőt húzhatunk a munkaasztalra. Az egyes szereplőket is egyszerű kattintással és húzással adhatjuk hozzá a különféle feladatokhoz, és máris nekiláthatunk a valós idejű közös munkának.

Ej, ráérünk arra még? Feladatkezelő megoldásokkal szinte tele a padlás is, viszont sokszor azért veszünk el az előjegyzett munkák között, mert valamilyen bonyolult módszerrel követjük őket. Sokak szerint még mindig az asztali naptár és a kézzel beírogatott, majd kihúzott feladatok voltak a leghatékonyabbak.


A ToDo fals franciásítása alapján elnevezett TeuxDeux pont ezt az "érzést" ülteti át a webre: egy egyszerű naptár-nézetben írogathatjuk egymás alá a feladatokat, amelyeket elkészültük után egy kattintással kihúzhatunk.

Ha valamit pár nappal arrébb szeretnénk tenni, csupán egérrel áthúzzuk és leejtjük a kívánt napon. Emellett egy napokhoz nem kötődő feladatok listázására szolgáló "someday" szekciót is kapunk, és természetesen a meglévő feladatokat is átszerkeszthetjük, pontosíthatjuk. A böngésző-alapú változat mellett a TeuxDeux már létezik iPhone app formájában is, amely folyamatosan szinkronizál a weben beírtakkal.

Böngészőfüggetlen webtolmács egyetlen kattintással
Olcsó grafikus alkalmazások az irodában
Ingyenes megoldások levelezésre

Japánban 3D nyomtatással húztak fel egy vasútállomást

Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.