Bemutatkozott a két csúcs Lumia, és a velük, illetve a Win 10-zel érkező Continuum.

A Microsoft már hetek óra futtatja a két új Lumiát bemutató roadshow-kat szerte a világban, amely tegnap érkezett Budapestre. A régiónkban elsőbbséget kapó bemutatón sok újdonság nem hangzott el ugyan, azt azonban megtudtuk, hogy a Windows 10-et világszerte már több mint 110 millió készülékre telepítették, hazánkban pedig 320 ezernél is több alkalommal frissítettünk az új rendszerre.

Dokkmunkás

Az ingyenes frissítési lehetőség, illetve a folyamatok leegyszerűsítése persze kellő magyarázattal szolgál a rendszer rohamos terjedésére, és az sem elhanyagolandó ok, hogy sok esetben a fájlok, appok megtartásával kivitelezhető a váltás. A bemutató alatt nagy hangsúly esett a rendszer univerzalitására, amit a kiállított Lumia 950, és 950 XL mobilokkal le is tesztelhettünk.

A közös kódrendszer praktikusságát elsőként a Microsoft Display Dock nevű eszközével próbálhattuk ki. Ez a kisméretű, szögletes, de annál nehezebb (a stabilitás miatt) eszköz biztosítja a hidat a mobileszköz és a megjelenítő között, és teszi lehetővé, hogy a mobilon futó alkalmazásokat minden további beállítás nélkül, azonnal használhassuk egy monitor, vagy televízió képernyőjén.

A dokkoló az elülső részén elhelyezett Type-C típusú USB porton várja a mobilt, aminek a képét egy HDMI kábelen keresztül, full HD felbontásban adja át a megjelenítőnek. A csatlakoztatás egy pillanat alatt megtörténik, nincs szükség a képformátum, képarány megadására, és akár kisebb (vagy nagyobb) felbontású monitoron is működik az egész.

A kapcsolat felépítése után külső eszközzel történhet a kurzor mozgatása, amit egy vevővel csatlakoztathatunk a dokkolóhoz, de az is járható út, hogy az egér, vagy billentyűzet Bluetooth útján kapcsolódik a mobilhoz – ebből adódik, hogy a Display Dock vezeték nélküli modult nem tartalmaz. De akkor sem vagyunk meglőve, ha nincs külső eszköz, ebben az esetben a mobil kijelzője lényegül át touchpaddé.

Jó lesz, ha minden univerzális lesz

A rövid teszt alatt minden zökkenőmentesen zajlott, és valószínűleg egy vezetékes billentyűzetet használva az a kis késés is eltűnik, ami érezhető volt az eszközök között. A képernyőn megjelenő appok közül csak azok használhatók a monitoron, amelyek aktívak, azaz már univerzális applikációként fejlesztettek le. Amennyiben mégis olyan alkalmazásra kattintanánk, ami még nem ilyen, akkor egy üzenet figyelmeztet erre, illetve arra, hogy ha szeretnénk, akkor megnyithatjuk a mobilon.

A várhatóan 30 ezer forint körül piacra kerülő dokkolóval kapcsolatban továbbra is az a kérdés merül fel, hogy melyek azok az élethelyzetek, ahol ez valóban hasznos lehet. Képes a számítógép kiváltására, ezért egy üzleti út során egy szállodában jól jöhet, vagy minden olyan helyzetben, ahol van egy megjelenítő, tévé, de számítógép nincs. Az otthoni, vagy irodai felhasználása továbbra se nagyon értelmezhető, hiszen nem nagyon fordul elő, hogy ezeken a helyeken nem rendelkezünk egy asztali géppel, vagy notebookkal.

A Microsoft mégis bízik az elképzelésben, ami jelenleg inkább a Windows 10-ben rejlő a lehetőségek demonstrálására alkalmas. A cég persze mindent meg fog tenni, hogy az új Lumiák tulajdonosai hozzájussanak a dokkolóhoz is, ezért a szolgáltatóknál várhatóan csomagban is elérhető lesz a két eszköz.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.