A két vállalat szinte egy időben jelentette be mobilfizetési szolgáltatásának kínai premierjét.

Az kínai okostelefon piacért már megküzdöttek, ezért most ugyanez következik a mobilfizetés területén. Az Apple és a Samsung pár óra eltéréssel bejelentette, hogy a kínai UnionPay-jel kötött megállapodás értelmében 2016-ben elindul a Pay elnevezésű fizetési szolgáltatásuk, ami lehetővé teszi a mobilkészülékkel történő fizetést.

Indul a második hullám

A vállalatok képviselői mindezt két, szinte szóról szóra megegyező közleményben jelentették be, amiben kiemelték Kína üzleti jelentőségét, illetve azt, hogy ez a biztonságos, kényelmes fizetési forma a China UnionPay közvetítésével valósulhat meg. A megállapodások lehetővé teszik, hogy a Samsung Pay, illetve Apple Pay felhasználói Kína 15 vezető bankjánál bonyolíthassanak fizetéseket a készülékeikkel.

Az Apple NFC technológián alapuló fizetés módját az iPhone 6 bejelentésével együtt ismerhettük meg, ez volt az első olyan modell, ami technológiailag is alkalmas volt az érintés alapú fizetésre. Mostanra a felhasználható eszközpark kiegészült az iPhone 6s-tal, illetve annak nagy kijelzős verziójával. Az Apple Pay első körben (2014 októberében) az Egyesült Államokban vált elérhetővé, majd később, már 2015-ben csatlakozott Egyesült Királyság, valamint idén novemberben Kanada és Ausztrália is.

Míg az Apple Pay kizárólag az érintős terminálokon való fizetést teszi lehetővé, addig a márciusi MWC-n bejelentett Samsung Pay a mágnescsíkos leolvasókkal is együttműködik. A szolgáltatás Dél-Koreában indult el, és az Apple modelljéhez hasonlóan kizárólag Samsung típusú készülékekkel vehető igénybe. A terjeszkedés első állomása a koreaiak számára is az USA volt, ami után Európai nagyobb piacai, illetve a most bejelentett Kína lesz soron.

Nehéz szülés volt

Az Apple évek óta hatalmas erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy Kínában megvesse a lábát. Amerikai cégként jóval nehezebb dolga volt, Tim Cook is több üzleti látogatást szervezett azért, hogy az iPhone-ok forgalmazásáról megegyezzen a kínai szolgáltatókkal. Ez a folyamat sikerrel zárult, ami után a bankok következtek, de velük sem ment könnyen a dolog, így került képbe a bankkártya és hitelkártya piacon monopóliumot élvező UnionPay, amely a pozíciója miatt sem a Visa, sem a MasterCard nem tud labdába rúgni a kínai piacon.

A két vállalat a pontos kezdésről annyit árult el, hogy az engedélyek beszerzése, illetve a teszt fázis után várhatóan 2016 elején indulhatnak el a szolgáltatások.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.