Június 16-án ismét a BME Q épületébe, a Simonyi Károly auditóriumba várják az érdeklődőket.

Június 16-án tizenegyedik alkalommal szervezi meg az Open Academy előadássorozatot a Balabit. A keretek a szokásosak. A helyszín a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi egyetem Q épületében található Simonyi Károly előadóterem. Mivel a program késő délután, 17 órakor kezdődik, a szakemberek munka után is be tudnak csatlakozni az előadásokba. Az előadásokba bármikor be lehet kapcsolódni.

Fókuszban a szoftverfejlesztés

A program a szoftverfejlesztésre fókuszál. A nyolc félórás előadásban változatos témák kerülnek terítékre.

Az első előadást Erdődy-Nagy Zsombor tartja. A Skyscanner szenior fejlesztője arról beszél, hogy miként működik a funkcionális reaktív programozás Android platformon. Konkrét példákon mutatja be az xJava könyvtár alkalmazását a Skyscanner Android alkalmazásaiban, és bemutatja ennek lehetséges buktatóit is.

Paulik Beáta tréner más oldalról közelít a fejlesztéshez, azon belül is az agilis módszertanhoz. Azt mutatja be, hogy az agilis módszerek hogyan segítik elő a kiegyensúlyozott agyműködést és ezáltal a hatékony munkavégzést.

A Balabit két szoftvermérnöke, Zana László és Tamás Csaba az Angular 2-ről, a nyílt forráskódú webes alkalmazás-keretrendszer tavaly megjelent második kiadásáról tartanak előadást. A két szakember a kezdetektől követte az Angular 2 fejlesztését. Eddigi tapasztalataikat osztják meg a hallgatókkal.

Miért lehetetlen megbecsülni egy szoftver fejlesztési költségeit? Vagy ez csak ügyes menekülőút a költségek elszállásakor? Ulbert Attila, aki product owner pozícióban dolgozik az Ericssonnál, saját tapasztalatait és a szakirodalom állításait veti össze fél órában.

A tesztelés szerepéről Pfeiffer Szilárd, a Balasys fejlesztési vezetője beszél. Arra az alapkérdésre próbál választ adni, hogy a tesztelés valóban az igazságot mutatja-e meg a készülő termékről. Szendi-Varga János (Nextent) a StackOverflow rejtett összefüggésit tárja föl, míg Benke Tibor szoftvermérnök (Balabit) a Rust programozási nyelvről beszél majd. A programot Ferenczy Bálint és Szekeres Barnabás előadása zárja egy ma már megkerülhetetlen témával: a UX- és frontend-tervezés és -fejlesztés problémáit mutatják be a Wizz Air idén megújult honlapjának elemzésén keresztül.

Az előadások 17 órakor kezdődődnek, és a részvételhez mindössze regisztrálni kell itt.

Közösség & HR

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.