Bár még csak Dél-Koreában indult el, a Samsung új fizetési szolgáltatásáról kirobbanó optimizmussal nyilatkoznak a cég vezetői. A hazai terep viszont valószínűleg barátságosabb környezet, mint például a sokkal nagyobb potenciállal bíró Egyesült Államok.
Otthon beindultak
A Samsung az iparágban ritkaságnak számító dolgot tett, pontos adatokat közölt frissen bevezetett mobilos fizetési megoldásának első hónapjáról. A Dél-Koreában augusztusban elindított, a számla érintés nélküli kiegyenlítését lehetővé tevő Samsung Payen keresztül 30 millió dollár értékű pénzt mozgattak. Az összeget mintegy 1,5 millió tranzakcióval sikerült elérni, azaz a mikrotranzakciók mellett bőven volt példa nagyobb összegű tételek kifizetésére.
Az összegnél és a tranzakciószámnál talán lényegesebb, hogy a potenciális felhasználók több mint harmada volt aktív ezen időszak alatt, közülük pedig minden tizedik napi rendszerességgel fizetett a telefonjával. Az arányok azért érdekesek, mert a Pay egyelőre csak a cég Galaxy S6, S6 Edge és Galaxy Note 5 típusú csúcskészülékeiben érhető el, így jelenleg meglehetősen behatárolt a lehetséges tábor.
A vállalatnál mindenesetre kitörő örömmel fogadták az első hónap eredményeit, amelyek a nyilatkozatok szerint a legvérmesebb reményeiket is túlszárnyalták. A Samsung külön köszönetet mondott az elfogadóhelyeknek, amiért ilyen nagy számban álltak ki a fizetési megoldás mellett.
A java csak most jön
Bármennyire is biztatóak a számok, az igazi erőpróba még csak most következik. A korábbi tervekhez képest némi csúszással, de pár napon belül ugyanis elindulhat a szolgáltatás az Egyesült Államokban is, majd ezt követően jön az Egyesült Királyság, Spanyolország és Kína. A globális terjeszkedés további állomásai és időpontjai egyelőre nem tisztázottak.
Az USA nem csak mérete, gazdasági potenciálja miatt kiemelt terület, hanem azért is, mert a Samsung megoldása a riválisokhoz (mint például az Apple Pay és az Android Pay) képest annyival tud többet, hogy nem csak érintés nélküli NFC-technológiát tud használni, hanem egy emulátor segítségével a klasszikus, mágnescsíkos terminálokkal is "beszélő viszonyban" van. Utóbbiak pedig egyelőre jóval elterjedtebbek az Egyesült Államokban.
Az amerikai inváziót azonban biztosan megnehezíti az Apple ottani, a globálisnál erősebb népszerűsége és az a tény, hogy a cupertinói megoldás nagyjából egyéves előnyben van. Az sem a Samsung esélyeit növeli, hogy az Android Pay is jelen van már az ottani piacon. Utóbbi ráadásul nem csak egy gyártó bizonyos készülékein, hanem az összes androidos, NFC-képes mobilon elérhető.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak