A világ legnagyobb mobilos seregszemléjén, a Mobile World Congress (MWC) keretében csak úgy záporoznak a bejelentések. A Samsung tűzijátékában óhatatlanul az új generációs csúcskészülékek vitték el a show-t, pedig az Apple Pay ellen intézett nyílt támadás összességében nagyobb jelentőséggel bírhat.
Nyílnak a mobil tárcák
Az okostelefonok gyors és egyre nagyobb fokú elterjedésével a jövő egyik legfontosabb kérdéséve az vált, végül is kik fogják irányítani a mobil fizetési piacot, amely elkerülhetetlenül a pénzügyi tranzakciók egyik legfontosabb platformjává fog válni. Bankok, kártyacégek, távközlési vállalatok és telefongyártók mind-mind ott tülekednek az egyre zsírosabbá váló kondér körül.
Ahogy azt már korábban sejteni lehetett, a Samsung sem hagy túl sok időt vetélytársának, és igyekszik saját megoldással lecsapni a lehetőségre. Az Apple Pay fizetési rendszer néhány hónappal ezelőtti rajtja után a dél-koreai cég most Barcelonában jelentette be hivatalosan saját, nem túl meglepő módon Samsung Pay névre hallgató mobil fizetési szisztémáját.
Felvásárolt tudás
A Samsungnál nem bízták a véletlenre a dolgot, és házon belüli világmegváltás helyett egy ígéretes startupot vásároltak fel. A néhány hete bejelentett akvizícióval olyan megoldás került a koreaiak kezébe, amellyel rögtön rá lehet ígéreni a cupertinói rivális rendszerére. A LoopPay szolgáltatásának legfőbb vonzereje, hogy az érintésmentes terminálok mellett az MST (Magnetic Secure Transmission) technológia segítségével együttműködik a sokfelé üzemben lévő, mágnescsík lehúzásával operáló kártyaolvasókkal is. Azaz a Samsung fizetős megoldása nem csupán NFC-s terminálokkal, de az Észak-Amerikában széles körben elterjedt mágnescsíkos leolvasók túlnyomó többségével is képes kommunikálni.
A cég közleménye szerint induláskor világszerte több mint 30 millió kiskereskedelmi helyen lehet majd azonnal használni a biztonságos mobilfizetési rendszert. A biztonságról egyébként a biometrikus, ujjlenyomatot használó azonosítás mellett a banki adatok körültekintő kezelése is gondoskodik. Egy-egy tranzakcióhoz ugyanis egyedi tokenes azonosító kód generálódik és azzal lehet végrehajtani a műveletet, azaz a számlaszám és a PIN-kód pedig nem jelenik meg a kommunikációban.
A fizetési rendszer első körben az Egyesült Államokban és Dél-Koreában indul el még a nyár folyamán. A további kiterjesztés pedig párhuzamosan történhet a most bemutatott, és a Pay szolgáltatásra felkészített két új mobil, a Galaxy S6 és a Galaxy S6 edge más régiókban való megjelenésével összhangban.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak