Ismét amerikai a világ leggyorsabb szuperszámítógépe. A teljes kiépítés jövő márciusra készül el, de már működik az amerikai Titan, melynek teljesítménye 17,59 petaflops lesz.

Óriási pénzért óriási teljesítményre képes a szuperszámítógépek legújabb királya, az amerikai Titan. A Cray legújabb, mintegy 100 millió dollárból (kb. 22 milliárd forint) épített szuperszámítógépe az amerikai energiaügyi minisztérium Oak Ridge National Laboratoryjában található. A gép lebegőpontos számítási teljesítménye 17,59 petaflops (Floating Point Operations Per Second) – legalábbis akkor, ha teljesen elkészül. A gépet a Cray ugyanis több fokozatban építi. A teljes rendszer várhatóan jövő év márciusára készül el.





Kattintson a novemberi toplistáért!

GPU-val növelik a teljesítményt A Titan a szintén az amerikai energiaügyi minisztériumnak robotoló Sequoia-t taszította le a trónról, ráadásul úgy, hogy mindössze harmadannyi processzormagot tartalmaz, mint amaz. A Titanban mindössze 560 640, míg a Sequoia-ban 1 572 864 mag dolgozik. A Titán teljesítményének kulcsa, hogy 261 632 darab NVIDIA gyártmányú Tesla K20X gyorsító dolgozik benne. A grafikus processzor ugyanis sokkal gyorsabb a többszálas feldolgozás esetén, mint a CPU.


Szuperszámítógépek segítenek Izsák ellen
Másfél millió processzormaggal hasít a leggyorsabb szuperszámítógép

Egy szuperszámítógépnél az energiafelhasználás másodlagos kérdés, a Tesla K20 némileg alacsonyabb teljesítmény mellett10 wattal alacsonyabb fogyasztású, szerverekbe is ezt ajánlják. Ennek ellenére valószínűleg ennek a szupergépnek a legjobb az energiahatékonysága.

Itt egy új "AI PC", ami uniszex testékszernek sem utolsó

Egy TED konferencián mutatta be Jason Rugolo a fülbe dugható mini számítógépét. Vagy mobilját... Kinek mi szimpatikus.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.