Éves összevetésben a tavalyinál kedvezőbb mutatókkal zárta idei első negyedévét a Synergon Csoport. Árbevételének a növekedése két számjegyű, eredménymutatóinak a többsége pozitív.
Hirdetés
 
Az idei év első három hónapjában a Synergon Csoport 2,6 milliárd forint árbevételt ért el, ami 48 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi hasonló időszak eredményét. A bevétel növekedését több kedvező hatás idézte elő. Jelentős része, mintegy 644 millió forint a budapesti tömegközlekedés egyik meghatározó informatikai tenderének, a BKV BKK–FUTÁR projektnek a negyedév során befolyt teljesítéséből adódott. Kedvezően befolyásolta a bevételeket, hogy ismét elindultak a közbeszerzések. A nettó fedezet 10 százalékos növekményét jellemzően az árindexálások és az újonnan felvásárolt társaságok konszolidált eredményei hozták – derül ki a tőzsdén jegyzett vállalkozás közleményéből.

Működik a költségkontroll A cégcsoport eredményeire kedvező hatást gyakorolt, hogy a negyedév során is sikerült szinten tartani a működési költségeket. Ez és a nagyobb bevétel egy év alatt mintegy 70 millióval javított az EBITDA-n (earnings before interest, taxes, depreciation and amortization). Ez a 2011-es mélypont után második éve pozitív. Hasonlóan váltott több százmilliós veszteségből szerény 23 millió forintos pluszba a működési eredmény.
 
Az első negyedéves mutatók kapcsán Jutasi Zoltán, az igazgatóság elnöke jelezte, hogy idén folytatják a tavaly megkezdett átalakulást, és további akvizíciókra is kész a társaság. Készségét az elmúlt hetekben is bizonyította. Bejelentette ugyanis, hogy IT-outsourcinggal foglalkozó leányvállalatán keresztül felvásárolja az ugyanezen a piacon tevékenykedő Navigator Informatika Zrt.-t és annak leányvállalatát, a Vilati Zrt.-t. A társaságot értékesítő Wallis Asset Management Zrt. teljes egészében kiszáll az informatikai outsourcinggal foglalkozó befektetésből.

Navigator necesse est A várhatóan június végéig lebonyolódó felvásárlás értéke a megállapodás szerint 515 millió forint. A tranzakció éves átlagban megközelítőleg 1,5 milliárd forinttal növeli a csoport árbevételét, és mintegy 450 millió forinttal az EBITDA-ját.

A most felvásárolt cégekhez Jutasi Zoltánt amúgy személyes kapocs is fűzi. Ő alapította ugyanis másfél évtizeddel ezelőtt a Navigator elődjét. A céget 2005-ben adta el a Wallis csoportnak, de a Navigator nevet továbbvitte, a befektetéseit koordináló vállalkozását is így hívják. Az outsourcingban utazó Navigator jelenleg 72 főt foglalkoztat, éves bevétele 1,4 milliárd forint, ügyfeleinek a száma meghaladja a százat.

Hazai befektetésekkel növekedne a Synergon
Eladta a Synergon a csehországi leányát

Egyelőre nem sok vizet zavarnak a munkára fogott chatbotok

Egy átfogó kutatás szerint a generatív algoritmusok irodai használata semmilyen szempontból nem forgatta fel a munka világát.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.