Éves összevetésben a tavalyinál kedvezőbb mutatókkal zárta idei első negyedévét a Synergon Csoport. Árbevételének a növekedése két számjegyű, eredménymutatóinak a többsége pozitív.
Az idei év első három hónapjában a Synergon Csoport 2,6 milliárd forint árbevételt ért el, ami 48 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi hasonló időszak eredményét. A bevétel növekedését több kedvező hatás idézte elő. Jelentős része, mintegy 644 millió forint a budapesti tömegközlekedés egyik meghatározó informatikai tenderének, a BKV BKK–FUTÁR projektnek a negyedév során befolyt teljesítéséből adódott. Kedvezően befolyásolta a bevételeket, hogy ismét elindultak a közbeszerzések. A nettó fedezet 10 százalékos növekményét jellemzően az árindexálások és az újonnan felvásárolt társaságok konszolidált eredményei hozták – derül ki a tőzsdén jegyzett vállalkozás közleményéből.
Működik a költségkontroll ■ A cégcsoport eredményeire kedvező hatást gyakorolt, hogy a negyedév során is sikerült szinten tartani a működési költségeket. Ez és a nagyobb bevétel egy év alatt mintegy 70 millióval javított az EBITDA-n (earnings before interest, taxes, depreciation and amortization). Ez a 2011-es mélypont után második éve pozitív. Hasonlóan váltott több százmilliós veszteségből szerény 23 millió forintos pluszba a működési eredmény.
Az első negyedéves mutatók kapcsán Jutasi Zoltán, az igazgatóság elnöke jelezte, hogy idén folytatják a tavaly megkezdett átalakulást, és
további akvizíciókra is kész a társaság. Készségét az elmúlt hetekben is bizonyította. Bejelentette ugyanis, hogy IT-outsourcinggal foglalkozó leányvállalatán keresztül felvásárolja az ugyanezen a piacon tevékenykedő Navigator Informatika Zrt.-t és annak leányvállalatát, a Vilati Zrt.-t. A társaságot értékesítő Wallis Asset Management Zrt. teljes egészében kiszáll az informatikai outsourcinggal foglalkozó befektetésből.
Navigator necesse est ■ A várhatóan június végéig lebonyolódó felvásárlás értéke a megállapodás szerint 515 millió forint. A tranzakció éves átlagban megközelítőleg 1,5 milliárd forinttal növeli a csoport árbevételét, és mintegy 450 millió forinttal az EBITDA-ját.
A most felvásárolt cégekhez Jutasi Zoltánt amúgy személyes kapocs is fűzi. Ő alapította ugyanis másfél évtizeddel ezelőtt a Navigator elődjét. A céget 2005-ben adta el a Wallis csoportnak, de a Navigator nevet továbbvitte, a befektetéseit koordináló vállalkozását is így hívják. Az outsourcingban utazó Navigator jelenleg 72 főt foglalkoztat, éves bevétele 1,4 milliárd forint, ügyfeleinek a száma meghaladja a százat.