Egy angol céget vásárol fel. Mindenhova elvinné a videokonferenciát.
Hirdetés
 

Minden tíz tárgyalóból legfeljebb egyben van videokonferencia rendszer. Ezt az arány szeretné mihamarabb feltornázni a Cisco, legalább 40 százalékra. Most újabb felvásárlással erősít ezen a piacon.

A múlt hét végén jelentették be, hogy a Cisco 700 millió dollárért vásárolják fel a londoni székhelyű Acanót. A brit cég olyan uni unified communications rendszert fejleszt, amely képes összekötni eltérő video- audio- és webes konferencia rendszereket egymással platformtól és eszköztől függetlenül. A Cisco újabb lehetőséget lát arra, hogy bármilyen eszközöket, képernyőket és munkahelyeket össze lehessen kötni videokapcsolattal, és akár a felhős videokonferencia szolgáltatások is nagyobb lendületet kaphatnak.

Újabb lefelé mozdulás

A Cisco évek óta napirenden tartja a kollaborációt mint fontos csapásirányt. Az elmúlt tíz évben jelentős összegeket is költött arra, hogy ehhez cégeket és technológiákat vásároljon. 2005-ben vette meg 6,9 milliárd dollárért a triple play megoldásszállító Scientific-Atlanta céget. Aztán jött a unified communicationsnek nevezett elképzelés: 2007 tavaszán ehhez kellett a WebEx, amelyért 2,9 milliárd dollárt fizettek. Ez már kifejezetten a csoportmunka támogatását célozta: a kis- és középvállalatoknak fejlesztett WebEx a hangkommunikációt párosítja valós idejű dokumentum- és munkaterület-megosztással.

A 2010-ben jött a videokonferencia-eszközök nagyágyúja, a Tandberg 3,3 milliárdért, se vele a személyes megbeszélések hangulatát imitáló professzionális videokonferencia szobák. Ezt főleg a nemzetközi nagyvállalatok használhatták ki, bár a Cisco maga is kiépített egy Telepresence-hálózatot, melyet bérbe lehet venni. (A teljes képhez hozzátartozik, hogy a rendszernek van kitelepíthető változata is, tavaly a CIO Hungary konferencián például volt olyan előadó, aki ennek a rendszernek a segítségével tartotta meg a prezentációját az Egyesült Államokból.)

Két évvel később megszerezték az NDS Groupot 5 milliárd dollárért. Bár a cég elsősorban a digitális műsorszóráshoz fejlesztett eszközöket, technológiái a videokonferencia-rendszerek finomítását is segítették.

Bővülnek a lehetőségek

A Cisco minden erőfeszítése ellenére elsősorban a csúcs szegmensben focizott. Az üzlet azonban az Acano felvásárlásról kiadott közlemény szerint így is dinamikusan bővült. Az idei első negyedévben ez az üzletág 1,12 milliárd dollár bevételt termelt, ami 17 százalékkal több, mint az egy évvel korábbi hasonló időszak teljesítménye. Mivel azonban egyre több szereplő különféle eszköze jelent meg a piacon, egyre nagyobb üzlet ezek összekötése. Az Acano eszközei éppen ezt az interoperabilitást biztosítják.

A coSpace-szel böngészőből vagy mobil alkalmazásból is indítható videohívás függetlenül a hívó és a hívott alkalmazástól. A rendszer felhőben, helyi telepítéssel és hibrid rendszerben is működik. A coSpace támogatja a böngészőn keresztüli valós idejű videokommunikációt biztosító nyílt forráskódú WebRTC keretrendszert, de például együttműködik a Microsoft Skype for Businessével és az iOS-es videokommunikációs alkalmazásokkal is.

Az akvizíció várhatóan április végéig zárul le. A Cisco megtartja az Acano mintegy 170 alkalmazottját is.

Cloud & big data

Közel 200 ezer szabadalom öntötte el tavaly az Európai Szabadalmi Hivatalt

A vállalatok közül ezúttal is a Huawei volt a legaktívabb, de folyamatosan emelkedik az európai cégek, különösen pedig az európai kkv-k hozzájárulása.
 
Hirdetés

A NIS2-megfelelőség néhány technológiai aspektusa

A legtöbb vállalatnál a megfeleléshez fejleszteni kell a védelmi rendszerek kulcselemeit is.

Hogyan kezdje meg a felkészülést a NIS2-re egy szervezet? Milyen teendőkkel, költségekkel kell számolnia, és milyen kérdéseket kell megválaszolnia? NIS2-ről szóló összeállításunk második része.

a melléklet támogatója a RelNet Technológia Kft.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.