A norvég Tandberg csaknem 3,4 milliárd dollárért került az amerikai hálózati vállalat tulajdonába. A felvásárlás lezárásával a Cisco videókonferencia-óriássá nőtt.

A videókommunikációs megoldásokat fejlesztő Tandberg felvásárlását a Cisco tavaly ősszel jelentette be. Bár az amerikai vállalat a nagy felvásárlók egyike, a jelenlegi akvizíció már csak az összeg miatt is kiemelt fontosságú - hárommilliárdos vagy annál drágább felvásárlásból ezidáig csupán ötöt hajtottak végre.

Válságtűrő virtuális viták | A Tandberg megoldásainak jól körülhatárolt helye van a Cisco portfóliójában, hiszen az amerikai vállalat már az akvizíciót megelőzően is erős videókonferencia-szolgáltatásokkal rendelkezett, a hang, videó és adat azonnali megosztásában pedig már a tavalyi, válság alatti időkben is nagy volt a kereslet.

A Cisco tavaly is sikeresen érvelt amellett, hogy az okosan bevezetett videókonferencia-rendszerek használata jelentős költségcsökkentő hatással bír a folyamatos működés során. A földrajzilag szétszórt nagyvállalatok a megbeszélések utazási költségein spórolhatnak, más cégek a távmunka bevezetésével költözhetnek kisebb irodába. A személyes megbeszéléseket sokszor sikeresen pótolhatják a virtuális tárgyalótermek, amelyek már jóval összetettebbek annál, mint hogy a résztvevők valós időben beszélgetnek egy kamera előtt. A fájlmegosztással, az osztott képernyős prezentációkkal vagy a csoportmunkát elősegítő eszközökkel egy telepresence megoldás gyakran hatékonyabb lehet, mint egy papírcetlire jegyzetelős élő megbeszélés.

Huzavona után, boldogan | Persze a Tandberg nem engedett könnyen a híres kérőnek. Nem sokkal a 2,98 milliárd dolláros ajánlattételt követően a norvég vállalat nagyobb részvényesei máris emelni szerettek volna az áron, hangsúlyozva, hogy a Tandberg sikeresen vészelte át a válság beköszöntét, és stabil bevételek mellett a profit szintjén is pozitívan tudta tartani a mérlegét.

A végső vételár 3,4 milliárd dolláron állt meg, ám a Cisco szerint minden centet megért az ügylet, hiszen elmondásuk alapján a két vállalat videókonferenciás piaci szegmensei nem fedték egymást, így az elkövetkezendő évekre is hatalmas fejlődést jósolnak mind technológiai, mind pedig üzleti szinten. A Tandberg eddigi vezetője, Fredrik Halvorsen a Cisco új TelePresence divíziójának alelnöke lesz, a fejlesztési üzletág irányítása alatt.
 

"Ma azt ünnepeljük, hogy ismét hatalmasat léptünk a cél felé, amely szerint valóban az embert, a felhasználót helyezzük az együttműködés középpontjába, és valóban megváltoztathassuk munkavégzésének módját" - jelentette ki Marthin De Beer, a Cisco fejlesztési üzletágának alelnöke. A megállapítás mögött az a stratégia áll, amely szerint a Tandberg teljes portfolióját a Cisco TelePresence kínálatába integrálják, így gyakorlatilag a videókonferenciákhoz szükséges teljes infrastruktúrát - hardvert, szoftvert, kiegészítő szolgáltatásokat - a végletekig személyre szabottan tudják biztosítani.


Egyelőre azonban továbbra is szeparáltan rendelhetők a Cisco és Tandberg termékek. A két vállalat kereskedelmi csapata már "összeolvadt", ám az átállás ideje alatt megmarad a kétcsatornás értékesítés.
 

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.