Tizenharmadik alkalommal adta át a magyarországi nagyvállalatok informatikai vezetőit tömörítő VISZ az Év Informatikai Oktatója díjakat. Ismét a BME egyik oktatója végzett az élen.

Tizenharmadik alkalommal írta ki a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ) a magyar felsőoktatási intézményeknek Az Év Informatikai Oktatója díjat. A Szövetség 2002. óta támogatja ezzel az ösztöndíj formájában nyújtott elismeréssel az informatikai felsőoktatás színvonalának emelését.

A díjra olyan felsőfokú oktatási intézmény küldhet be pályázatot, amelyben főállású oktatókkal folyik informatikusképzés. A VISZ a szakmai díjjal elsősorban a pályázó oktatók közvetlen oktatási tevékenységének erkölcsi-anyagi elismeréséhez kíván hozzájárulni. A kiírás hangsúlyozza ugyanakkor, hogy a díj nem pályakezdőknek szól, ám nem is életműdíj. A tavaly bevezetett újításnak megfelelően idén is három ösztöndíjra írtak ki pályázatot.

A díjazottakat független szakmai zsűri két körben – egy az intézmény által írásban beadott pályázati anyag, majd a jelölt személyes meghallgatása alapján – értékelte. A végső döntést a zsűri lsitája alapján a VISZ elnöksége hozta meg.

Idén is négy oktatót díjaztak

Ekler Péter,
BME, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék

Ahogy tavaly, ebben az évben is négy egyetemi oktató kapott elismerést, igaz, ösztöndíjban a kiírásnak megfelelően csupán hárman részesültek. Az első díjat, valamit az azzal járó 1 millió forint ösztöndíjat dr. Ekler Péter, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék adjunktusa kapta (tavaly szintén a tanszék oktatója, Forstner Bertalan kapta ezt az elismerést).

A második helyet és vele a 800 ezer forintos ösztöndíjat dr. Móricz Péter egyetemi adjunktus nyerte el, aki a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának Vezetés és kontroll tanszékén dolgozik. Móricz Péter munkásságában elsősorban azt értékelte a zsűri, hogy sikerült a hallgatók körében népszerűvé tenni olyan, az informatika határterületeinek tekinthető témákat, mint az Információs erőforrás menedzsment vagy a folyamatmenedzsment.

A harmadik helyet és vele az 500 ezer forintos ösztöndíjat pedig dr. Palágyi Kálmán, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara Informatikai Tanszékcsoport egyetemi docense érdemelte ki. Esetében elsősorban azt az oktatási gyakorlatot emelte ki a zsűri, melynek eredményeként az elméleti képzés és az ipari gyakorlat szerves kapcsolatát tapasztalhatják meg a diákjai.

A zsűri Dömölki Bálint javaslatára különdíjban ismerte el dr. Charaf Hassan munkáját. A BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének docense a magyar informatikai felsőoktatás egyik legkorszerűbb műhelyét hozta létre, elkötelezett, fiatal és tehetséges oktatókból épített stabil csapatot, melynek tagjai éppúgy ismerik az elméleti kutatások legfrissebb eredményeit, mint az ipar gyakorlati igényeit. A tanszék hallgatóinak többsége így már az egyetemi évek alatt élesben megismerkedhet azzal a világgal, melyben az egyetem elvégzése után dolgoznia kell.

Idén a zsűrit, melynek elnöke Braun Péter, az OTP Bank elnök-vezérigazgatói főtanácsadója, a VISZ elnöke volt, Szibig Andrea, az ITBusiness főszerkesztője, Kerékfy Pál, a VISZ tiszteletbeli tagja, Dömölki Bálint matematikus, Havas Miklós, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács tagja, Mester Sándor, a Computerworld lapigazgatója, valamint Dervenkár István, lapunk főszerkesztője alkotta.

Gratulálunk a díjazottaknak, valamint egyetemeiknek!

Közösség & HR

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.