A szegedi önkormányzat és a Szegedi Tudományegyetem közös projektje 2,5 milliárdba kerül.

Inkubátorházat épít 2,5 milliárd forintból az uniós lézerközpontra a szegedi önkormányzat és a Szegedi Tudományegyetem. A projektre közös céget hoztak létre.

Az 5500 négyzetméteres létesítményben irodákat, laborokat és megfelelő kiszolgáló létesítményeket alakítanak ki. Olyan vállalkozások foglalhatják el az inkubátorházat, melyek elsősorban a lézerközpont kutatási eredményeit szeretnék hasznosítani – idézte Botka Lászlót az MTI közleménye.

A létesítmény gyorsan megtelhet, hiszen Botka szerint már most is nagyon sok cég érdeklődik az Európai Unió egyetlen, Magyarországon megvalósuló tudományos nagyberuházásához kapcsolódó fejlesztése iránt. Nekik sokat segíthet az indulásban, ha kész infrastruktúra fogadja őket.

Magának a lézerközpontnak az építése a tervek szerint halad. Lehrner Lóránt, a beruházó ELI-HU Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója szerint az építkezési munkákkal előreláthatólag novemberre végeznek. A következő fázis pedig az épületek körüli terület rendezése és a lézertechnológia telepítése lesz.

A központ megvalósításának első fázisára 36,9 milliárd forint támogatási összeg áll rendelkezésre, amelynek 85 százalékát az EU strukturális alapja biztosítja. Az önkormányzat pedig mintegy 1,5 milliárd forintból építi ki a lézerközpont külső kiszolgáló infrastruktúráját.

Piaci hírek

CIO Hungary 2025: hogyan válhat veszélyessé egy félrenevelt MI?

Beszámolónk harmadik része a 16. CIO Hungary konferencia második napjáról, ahol a stresszes témák mellett a stresszcsökkentésről is sokat megtudhattunk.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.