Október óta megfeleződött az 500-nál több követővel rendelkező brandek organikus elérése, lassan vége az ingyenes Facebook-marketing hőskorának.

Miután a Facebook 16 százalékosra csökkentette a közösségi oldalon megjelenő brandek organikus elérését (egy facebookos oldal üzenetei alapesetben csak a követők töredékénél jelennek meg), az online szolgáltatás tovább korlátozza a nem fizetett márkaerősítő tartalom terjesztését, ezzel is a fizetős megoldások felé terelgetve a cégeket. A Statista oldala az Ogilvy & Mather közösségi médiával foglalkozó üzletágának adatai alapján szemléletes ábrán muttja be, hogy rövid idő alatt, tavaly október és idén február között a szóban forgó üzenetek elérése megfeleződött, és egyenletes ütemben tart a nullához. Ez azt jelenti, hogy lassan vége az ingyenes Facebook-marketing hőskorának, és a gyakorlatban rövid időn belül megszűnik az ingyenes üzengetés a szervezetek és márkák követőinek. 


forrás: Statista chart

Mint azt a Facebook tavaly decemberi bejelentése kapcsán írtuk, sokan tartják-tartották jó befektetésnek, hogy egyszeri befektetéssel élő, működő kommunikációs csatornát hozzanak létre a közösségi hálózatban. A Facebook ezt a csatornát szűkíti be egyre következetesebben, vagyis saját maga értékteleníti el, amit korábban kifizettetett a cégekkel, és a tőzsdei eredménykényszer alatt működő társaság nemsokára kiszorítja a nem fizető oldalakat.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.