Kiszivárgott a Huawei következő nagy dobása, és az is kiderült, hogyan próbálja meg elkerülni a Samsung jogi részlegének haragját a kínai vállalat.

Nem különösebben ismertek a kínai gyártók egyedi, különleges designt mutató termékeikről, legyen szó akár autókról, akár ruhákról vagy elektronikus eszközökről. Ezt a reputációt (vagyis inkább annak hiányát) öregbíti a Huawei megjelenés előtt álló két új, Mate 9 modelljével, melyek a Manhattan és a Long Island kódnévre hallgatnak – a kiszivárgott képek szerint nem fogják megújítani az okostelefonok külsejét a vállalat új zászlóshajóinak szánt készülékek.

Kínai telefon (nem) csak kínaiaknak

A Manhattan változat 5,9 inches képátlóval bír, melyen 1080p felbontású látványvilágot tár majd leendő tulajdonosai elé. A nyolcmagos HiSilicon Kirin 960 processzor mellé 4 GB RAM társul, belső tárhelye pedig 32/128 GB lesz. A Leica kétszenzoros kamerája f/2.0 rekeszértéket kínál. A készüléket a kínai vállalat szerte a világon értékesíteni tervezi.

Ezzel szemben a Long Island szélein hajított kijelzővel bír, és még magasabb – 1400p – felbontással rendelkezik. A kiszivárgott információk szerint 6 GB RAM-mal bír, belső tárhelye 256 GB-os lesz, így ez a kiadás képviseli várhatóan majd a csúcskategória tetejét. Különösen annak tükrében, hogy állítólag 4x optikai zoommal is rendelkezik majd, 1300 dolláros(!) árcédula mellett.

A modellt a Huawei csak Kínában tervezi piacra dobni, ennek miértjére rögtön fény is derül, ha kicsit tüzetesebben megvizsgáljuk.

A hajlított kijelzőjű Mate 9 ugyanis nagyon hasonlít a Samsung Galaxy Note 7-re (vagy az S7 edge-re, nézőpont kérdése). A logótól kezdve egészen a szenzorok elhelyezkedéséig, a Mate 9 gyakorlatilag szinte teljesen leutánozza az akkumulátorhibás rivális frontpaneljét, legalábbis a kiszivárgott képek szerint.

Ha ez a modell a rizs hazáján kívül bárhol máshol is megjelenne, akkor a dél-koreai gyártó valószínűleg a kora középkorba perelné vissza a Huaweit szerzői jogi sértésekre hivatkozva, különösen az Egyesült Államokban nézne nagyon komoly jogi problémák elé a kínai távközlési eszközöket készítő vállalat. Nem lenne nehéz dolga a Samsungnak, hiszen még a gyakorlott szemet is megtéveszti a Long Island külseje (eltekintve természetesen a Huawei logójától).

A kevésbé szembetűnően koppintásnak látszó Manhattan várhatóan Münchenben fog bemutatkozni november 3-a során.

Konszolidálódik a piac?

A Huawei ma már a világ harmadik legnagyobb okostelefon-gyártója a Samsung és az Apple mögött, amely 2016 első felében több mint 60 millió készüléket szállított világszerte. Az előrejelzések az egész évre 119 millió készülékről szólnak, ami visszalépést jelent a korábban jósolt 140 milliós célszámhoz képest. Ez ugyanakkor még módosulhat a Samsung Galaxy Note kihullásával.

A Huawei ezzel együtt már összességében már a globális okostelefon-piac 9 százalékát foglalja el a 24,5 százalékos Samsung és a 15 százalékos Apple mögött. Saját kilátásait illetően pedig több mint optimista: a vállalat lakossági elektronikai cikkekért illetékes vezetője, Richard Yu egy sajtótájékoztatón már úgy fogalmazott, hogy a szektor konszolidálódik, és csak három nagy gyártó van a piacon. Ezek nyilvánvalóan a Samsung, az Apple és a Huawei lennének, a többiekről pedig az volt a véleménye, hogy 3-5 éven belül el fognak tűnni.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.