A két cég a finnországi Oulu egyetemén létesített innovációs központot, ahol a 24 fős kutatócsapat a mobileszközök új felhasználási modelljein dolgozik majd.

Az Intel Corporation, a Nokia és Oulu város egyetemének közös kezdeményezésének gyümölcse a most megnyitott fejlesztési labor. A kutatóközpont a két cég korábban bejelentett MeeGo nyílt forráskódú platform projektjének folytatása. A kiadott sajtóközlemény szerint a MeeGo biztosítja a legnagyobb rugalmasságot a mobil 3D-s alkalmazások kifejlesztésében, mivel a laboratórium tevékenysége nagyrészt nyílt forrású lesz.

3D-s élmények | A laboratórium kezdetben olyan felhasználási modellek után kutat, amelyek a mobileszközök villámgyorsan fejlődő képességeit használhatnák ki. Az olyan felhasználói felületek, amelyek jobban hasonlítanak fizikai valóságban tapasztalt interakciókra, természetesebb és ösztönösebb használatot eredményezhetnek, hasonlóan ahhoz, ahogy a legújabb játékok és filmek még intenzívebb élményt adnak az élethű 3D-grafika révén.

„Oulu Egyetemének törekvése a jövő telekommunikációs megoldásainak kutatására és elektronikai, fotonikai kísérletekre, tökéletes összhangban van az itt létesülő Intel–Nokia Innovációs Központ célkitűzéseivel” - mondta Justin Rattner, az Intel technológiai igazgatója és egyben az Intel Labs vezetője.

Star Wars a mobilon | A hírek szerint a kutatások másik potenciális iránya azokat a technológiákat vizsgálja, amelyek segítségével a beszélgetőtárs 3D-s hologramja jelenik meg a kijelzőn beszélgetés közben.

A laboratórium az oului egyetem Internet Excellence központjában kap helyet, és szorosan együtt fog működni az Oulu Urban Living Labs szervezettel, amely kiváló környezetet biztosít a szenzoros kutatásokhoz, valamint a technológiai és társadalmi fejlesztések kísérleteihez és teszteléshez is.

Az új központ máshol már megvalósult és működő modellt követ. Az iparág és az oktatási intézmények közötti együttműködés már pozitív tapasztalatokkal szolgált az Intel Labs Barcelona és a katalán Műszaki Egyetem között Spanyolországban, az Intel Visual Computing Institute és a Saar-vidéki Egyetem között Németországban, valamint az Intel Labs Berkeley és a kaliforniai Berkeley Egyetem között az Egyesült Államokban.

Újabb ügylettel hízik a Delta Technologies

A budapesti tőzsdén is jegyzett technológiai vállalatcsoport szándéknyilatkozatot írt alá az ARTOFINFO Kft. többségi tulajdonrészének megvásárlásáról.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.