A P9, illetve P9 Plus fő attrakciója a Leica által gyártott dupla objektív.

A kínai Huawei bemutatta legfrissebb csúcskészülékét, illetve abból rögtön kettőt is, ahogy az az utóbbi időben szokássá kezd válni. A P9, illetve P9 Plus között elsősorban a kijelző tesz különbséget, ami nem kizárólag méretben, hanem egyéb képességekben is tetten érhető.

Párhuzamosan fotózó kamerák

A P9 tartja a mostanában bejáratott 5,2 colos átmérőt: az IPS panel 1080p felbontású, így nagyjából akkora a készülék, mint az iPhone 6s. Abban sem történt változás, hogy a Huawei továbbra is a saját fejlesztésű Kirin SoC-t használja, ami ebben az esetben a 955-ös: nyolc mag, amin négy 2,5 GHz-es Cortex-A72, illetve négy, 1,8 GHz-es Cortex-A53 mag osztozik.

Hogy tovább bonyolítsuk, a P9-ből is két verzió kerül piacra. A 3 GB RAM-mal szerelt kiadás 32 gigabájt tárhelyet kap, míg a 64 gigáshoz 4 GB RAM jár – a microSD alapú bővítés mindkét esetben elérhető.

A két mobil igazi ékessége azonban nem feltétlenül a 2,5D kialakítású kijelző és nem is csupán a fém tokozású ház, hanem a hátlapon található dupla objektív. A két kamera egyaránt 12 megapixeles és nem az LG 5-nél megismert módon (a látószöget szélesítve) működik, hanem a két lencse együttműködve, ugyanabban a pillanatban készíti a képeket.

Az egyik kamera az RGB színskálát rögzíti, azaz színesben fotóz, míg a másik kizárólag monokróm módban működik, vagyis fekete-fehér állóképeket rögzít. A Leica által megálmodott rendszer a két kamera produktumából állítja össze a végeredményt, ami a Huawei állítása szerint sokkal jobb minőségű lesz (főleg rossz fényviszonyok közt), mint korábban, illetve a színek is egy teljesen úgy szintet képviselnek.

A különböző felvételi módok (normál, vivid color, smooth color) mellett lehetőség van fekete-fehérben is fotózni, a fókuszálást a gyártó Hybrid Focus technológiája segíti (optikai képstabilizátor nélkül). Ez a megoldás a fókuszálást három módszerrel, lézerrel, a mélységélesség méréssel és a kontraszt állításával segíti, és automatikusan választja ki azt, amelyik az adott környezetben a legjobb eredményt hozza.

A Huawei P9 ujjlenyomat-azonosítót is kapott, az energiát egy 3000 mAh-s akku biztosítja, és már az új, Type-C típusú USB port került bele.

Nagyobb méret néhány extrával

A valamivel nagyobb kijelzővel (5,5 col) bíró P9 Plus a méretnövekedésen kívül csak néhány extrát tud felmutatni. Az egyik ilyen, hogy a panel már AMOLED, ami kiegészül az Apple 3D Touch megoldásához hasonló technológiával, ami ebben az esetben Press Touch névre hallgat. A nyomásérzékeny kijelzőn kívül a 4 GB/64GB kivitel, a 3400 mAh-s akkumulátor, végül az elülső sztereó hangszórók különböztetik még meg ezt a modellt a P9-től.

A Huawei P9 verziótól függően 599, valamint 649 eurós áron kerül a piacra, a Plus modellért pedig pontosan 100 eurónyi felárat (749 euró) kell majd fizetni. Az alapmodellek április közepétől érkeznek Európa, illetve a Közel-Kelet 29 országába (várhatóan hazánkba is), a P9 azonban csak később, májusban lesz elérhető.

Konzumer tech

Japánban 3D nyomtatással húztak fel egy vasútállomást

Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.