A vezeték nélküli, alkaron viselhető MYO csak jövőre kerül a vásárlókhoz, de már most közel 4 millió dolláros előrendelés érkezett rá.
A hordható, testünkön viselhető technológiák igazi slágertémává nőtték mi magukat az utóbbi időben, amit elsősorban az egyre jobban elszaporodó okosórák hírei gerjesztenek. Ezzel párhuzamosan a fejlesztők annak a lehetőségét is keresik, hogy a társunkká szegődött elektronikai eszközöket hogyan lehetne minél könnyebben, természetesebben kezelni méghozzá úgy, hogy egy vezérlőegységgel akár több készüléket is irányíthassunk. 

Kanadából jöttek  A kanadai székhelyű Thalmic Labs csapata megálmodta, megtervezte, és el is készítette azt az eszközt, ami ezeket az igényeket kiszolgálja. Egy alkarra rögzíthető, érzékelőkkel ellátott pántról van szó, ami vezeték nélküli kapcsolatban van a vezérelt eszközzel, aminek kézmozdulataink segítségével adhatunk ki utasításokat. A MYO (a görög mŷs, izom szóból) két módon figyeli gesztusainkat: a belső felületen elhelyezett érzékelők a karunkban fotó izomkötegek megfeszülését, elernyedését, illetve az általuk kibocsátott elektromos feszültséget érzékelik. 



MYO: túl szép, hogy igaz legyen?

A készítők szerint annyira gyorsan teszi mindezt, hogy a MYO még azelőtt reagál az izmok összehúzódására, hogy a kéz a mozdulatot valóban megtenné. Az izmok figyelésén kívül egy mozgásérzékelő szenzor segít még a parancsok kiadásában, ez energiát egy beépített Lithium-ion akkumulátor biztosítja, a vezeték nélküli kapcsolatért egy alacsony fogyasztású, 4.0-ás Bluetooth modul felel, a számítási kapacitást pedig egy ARM processzor szolgáltatja. 

Mozdulattal mozdul  A projekt erőssége, hogy nem koncepcióról, hanem valóban működő, hamarosan piacra kerülő termékről van szó. A huszonéves vezetői gárdával és 15 alkalmazottal rendelkező cég a MYO-t 149 dolláros vételáron fogja árusítani jövőre, de előrendeléseket már most fogadnak az oldalukon. Az ott található információk szerint eddig 25 ezer előrendelés érkezett a termékre, ami már most 3,5 millió dolláros értéket jelent, és a számláló továbbra is pörög. (Hacsak nem egy rendkívül ügyesen felépített médiahadjáratról van szó, aminek mi és kedves olvasóink is éppen áldozatul esünk.)



Bárhogy is legyen, az biztos, hogy a videóban bemutatott sokszínű felhasználási területek miatt sikerre van ítélve a termék, hiszen vállalkozások és magánszemélyek részére egyaránt segítséget nyújt a MYO. A Waterloo-i Egyetemen végzett fejlesztőgárda tagjai korábban is tervezéssel, robotok, holdjárók építésével, játékszoftverek fejlesztésével foglalkoztak, és minden addigi dolog akkor fordult komolyra, amikor 2012-ben 25 ezer dollárt nyertek egy startup versenyen.

Az addig saját pénzből, családi adományokból, és egyéb módon összekalapozott pénzekből folytatott munka gyorsan eljutott a kész termékig, és a tulajdonosok ragaszkodnak is a céghez, hiszen azt nyilatkozták, hogy a cégüket nem eladásra alapították, bár szívesen meghallgatnánk a véleményüket majd egy nagyobb összegű ajánlat után. 

Magyar startup és a mobil fizetés forradalma 
Fényalapú technológia lehet a Wi-Fi utódja
Hazai startupokat és appokat díjaztak a Smartmobilon

A MYO tehát hamarosan forradalmasíthatja (de ha ez túlzás lenne, akkor alaposan megváltoztathatja) azt, hogy miként kommunikálunk a bennünket körülvevő eszközökkel. A Thalmic Labs csapata idén nyáron elérhetővé teszi a MYO API-ját (alkalmazásprogramozási felület), így a programozók rávethetik magukat, és valószínűleg még az eddigieknél is többet hozhatnak ki belőle.

Idegesítéssel küzd a képernyőfüggőség ellen egy új alkalmazás

Mivel az időkorlátos-kiléptetős módszerek nem igazán hatékonyak, a kutatók új módszerrel próbálnák meg rávenni a felhasználókat, hogy néha kapcsolják ki az okostelefonjukat.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.