Az idei CES egyik érdekessége volt a Sony integrált hangrendszere, amely az OLED tévék kijelzőjét rezonáltatja, így feleslegessé teszi a hangfalalkat is.

A Sony Budapesten is kiállította a 2017-es CES-en január elején bemutatott új termékeit, nem sokkal a Las Vegas-i elektronikai show-t követően egy regionális nemzetközi sajtótájékoztatón próbálhattunk ki a legfrissebb hangrendszereket és kamerákat, illetve a gyártó idei fókuszában szereplő és a legnagyobb figyelemre számító (4K) HDR televíziókat. 

A Bravia tévék ezúttal is új szintre lökték a HDR (High Dynamic Range) képeket, köszönhetően a Sony saját képfeldolgozó processzorának és képmegjelenítő technológiáinak, a különböző képjavító és képfeldolgozó funkcióknak. A Sony zászlóshajójának számító Z sorozat már az X1 Extreme processzort alkalmazza, háttérmegvilágítási technológiája pedig a korábbiakhoz képest is precízebb fényszabályozást és pontosabb helyi sötétítésvezérlést tesz lehetővé.

Ezzel a képek tovább távolodnak a valóságos látványvilágtól, de az nem is kérdés, hogy a tényleg meggyőző részletességű és színmélységű kijelzők még nagyobb élménnyét teszik majd az otthoni mozizást.

A Bravia OLED vonalában ugyancsak az X1 Extreme processzor kezeli a több mint 8 millió önállóan világító képpontot. Az A1-es sorozat másik érdekessége a háttérvilágítás nélküli kialakítást kihasználó Acoustic Surface hangtechnológia, amely a képernyő teljes felületéből csinál közvetlenül hangszórót.

És még jól is szól a képernyő

Ezzel az új Braviáról tényleg sikerült leműteni mindent, ami nem tartozik közvetlenül a képhez: sem hangszórókat, sem állványt, de még a Sony logót sem látni a vékony keret mellett, így a tévét tényleg nehéz máshogy leírni, mint egy vékony, fekete lemezt, amit bekapcsolt állapotban teljes egészében beborítanak a színek.
 


Az Acoustic Surface lényege, hogy rezonáltatja a teljes megjelenítő felületet, a tévé hátára szerelt két-két aktuátor segítségével. A rezgéseket egyébként érezni is lehet, ha az ember a kezét a képernyőhöz érinti. Az integrált hangrendszer tényleg jól teljesít, még a hangok forrását is igyekszik lekövetni a képeken belül, ami nem csak hallható, de ugyanígy kézzel is érezhető.
 

Így kell elképzelni a Bravia OLED tévék hátát


A teljes scifitől még elválaszt a készülék hátán támasztékul szolgáló hangforrás, ami a mély hangoknál hivatott besegíteni a rezonáló kijelzőnek, a tévék falra rögzítését pedig az aktuátorok tehetik egy fokkal nehezebbé annál, mintha valóban csak egy nagy fekete lemezről lenne szó.

Hozzák magukat a kamerák

A Sony közelmúltban bejelentett képalkotó termékeire a lassan követhetetlen választék a jellemző, amit jól mutat a bővülő lencse- és kameraválasztékból összeálló, 72 darabos termékpaletta. A kamerák közül a Bravia OLED-hez hasonlóan impresszív darab új a6500-as fényképezőgép is, amely másodpercenként 11 képet rögzítő sorozatfelvételre képes, a "shaky cam" felvételeket pedig a demó alapján elég meggyőzően tette rendbe az optikai képstabilizátor.

A gyártó kínálatában prémium kompakt fényképezőgép is szerepel, amellyel a 0,05 másodperces automatikus élességállítás mellett másodpercenként 24 képet is lehet lőni, ennek megfelelően pedig szuperlassított mozgófelvétel készítésére is képes – ez utóbbit a vállalat hangszórómembránról szétpattogó golyókkal szemléltette, egy szintén hibátlan slo-mo felvétellel. Az alábbi videón csak egyetlen golyó szerepel, de a lényeg így is látszik:
 

Konzumer tech

Tudja, melyik cég gyártja a legtöbb ipari robotot?

Az Amazon szerint ők. A világ egyik legnagyobb online kereskedője folyamatai optimalizálására leginkább házon belüli fejlesztésekre támaszkodik.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.