Új korszak jön a telefonok töréstesztjében. A Gorilla Glass legújabb, ötödik generációja állítólag két méteres zuhanást is kibír.

Szuperellenálló üveglapjáról ismert a Corning; a vállalat kifejezetten okostelefonokhoz készíti Gorilla Glass termékét, mely a kijelzőt óvja a karcolásoktól és törésektől. Annyira sikeres a fejlesztés, hogy már az ötödik generációnál járnak: a vállalat elmondása szerint ezzel akár egy több mint másfél méteres esést is ki kell bírnia a kijelzőnek.

A Corning egyébként egyre ellenállóbb változatokat készít a Gorilla Glass-ből. Az első még 2007-ben jelent meg, azóta nagyjából kétévente frissíti termékét, melyek mindig több és több fizikai behatásnak képesek ellenállni az elődjükhöz képest.

„Magasabbra akartunk menni, mint egy méter” – mondta John Bayne, a Corning alelnöke és igazgatója. Az előző változat nagyjából zseb magasságból leejtve nyújtott még elegendő védelmet a pórul járt okostelefonoknak, amennyiben azok szilárd felületre érkeznek. Kutatások szerint azonban a leejtések 63 százaléka ennél valamivel feljebb, derék és váll közötti magasságról következik be. A Corning ennek az eredménynek a tudatában látott neki a Gorilla Glass 5 fejlesztésének.

Az ígéretek – és a gyártó saját tesztjei - szerint a megújult terméknek 1,6 méteres magasságról történő landolást is ki kell bírnia. Ez egyébként azt jelenti, hogy egy hagyományos, nem megerősített kijelző-üveghez képest négyszer ellenállóbb lett az ötödik generáció.

Gorillák mindenütt

A kijelzővédő egyébként annyira bejött a Corningnak, hogy mára több mint 4,5 milliárd (!) eszköz használja a Gorilla Glass-t. És nem csak okostelefonok vagy tabletek esetében járult már hozzá számos megkönnyebbült sóhajtáshoz; a zsebméretű eszközökön túl is akad piaca a fejlesztésnek. Idén jelentette be például a Ford, hogy 2016 GT modellje Gorilla Glass szélvédővel jelenik meg. Emellett léteznek olyan pénzkiadó automaták is, melyek a védelem antimikrobiális változatát használják kijelzőiken.

Egyelőre nem ismert, mely eszközök fognak majd Gorilla Glass 5-öt kapni, annyit azonban már tudni, hogy az idén ősszel piacra kerülő okoskészülékek egy része már rendelkezni fog vele.

Konzumer tech

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.