A WWDC-n nem mutattak be új iPhone-t és iPadet sem, de a nagyközönség erre nem is számított igazán. Az említett két eszköz folytatása valamikor ősszel várható, az új iPhone az eddig kiszivárgott infók szerint folytatja az elődök hagyományát, kap egy S betűt, a hardverhez pedig csak módjával nyúlnak hozzá. A tegnapi Apple bemutatón az iOS ellopta a show-t, a net azóta is a szivárványszínekben pompázó új oprendszeren csámcsog, és mivel már mi is megemlékeztünk róla, jöjjenek a hardveres újdonságok.
MacBook Air: jobb akkuidő ■ A notebookok közül egyedül a MacBook Air széria újult meg, reflektálva az Intel negyedik generációs processzorcsaládjára. Így a 11 és 13 colos kijelzővel szerelt gépek már a Haswell CPU-kat (Core i5, 1,3 GHz, dupla mag+ 4GB RAM) kapják meg, s annak képességeinek köszönhetően (energiatakarékosság) az elsődlegesen kihangsúlyozott új feature az Apple részéről az akkumulátoridő javulása volt. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy a 11 colos gépnél 9 órára nő az akku üzemideje, ugyanez a 13-as kivitelnél 12 órára módosul. Ezzel együtt a grafikus képességek is javultak, ami az Apple számításai szerint 40 százalékos teljesítménynövekedést jelent. Ettől még nem fognak futni rajta a legújabb, nagy grafikai erőforrást igénylő játékok, de a régebbi címekkel már bőven lehet próbálkozni.
Némileg csalódást keltő, hogy az Air modellek nem kaptak Retina kijelzőt, így a vásárlóknak meg kell elégedniük az 1366 × 768 (11 col), illetve 1440 × 900 (13 col) képpont felbontással. Az SSD kapacitáson is javítottak, így a legolcsóbb kivitel esetében is 128 gigabájttal lehet számolni, de mindkét kivitelben választható a 256 GB-os konfiguráció is (utóbbiak esetében van lehetőség 512 GB-ra emelni a tétet). Jó Apple szokáshoz híven az Air-ek máris rendelhetők, az árak pedig 999 dollárról indulnak, míg a legdrágább modell (13 col, 256 GB SSD) 1299 dollárba kerül.
MacPro: ezek mit szednek?: ■ Ami viszont egyöntetű csodálatot váltott ki szinte minden, a technológiára egy kicsit is jó szívvel gondoló felhasználóra, az az új MacPro. Az elsősorban professzionális célokra, grafikai munkákra tervezésre, videóvágásra kínált gép leginkább megjelenésével keltett feltűnést, mivel az Apple mérnökei egy fekete hengerben helyezték el a komponenseket, aminek a középpontjában található meg a hűtés. A meglepően kicsi építmény gigantikus erőt rejt magában, a lelkét a még hivatalosan be sem jelentett Ivy Bridge-EP elnevezésű Xeon processzorok alkotják majd, amihez minden komponens úgy illeszthető, skálázható, hogy az elképesztő nyers erőt kölcsönöz a gépnek.
Optikai meghajtó nem került bele, illetve nagy merevlemezek sem férnek el a házban, így a külső adattárolók használatához az Apple hat darab Thunderbolt 2 csatlakozó helyezett el rajta. Az Air-ekkel ellentétben a MacPro majd csak valamikor ősszel kerül a piacra és az áráról sem tudtunk meg konkrétumokat.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak