A böngésző kiemelt védelmet biztosít a megtévesztő, adathalász oldalak ellen.

Még a legmagabiztosabb netező is zavarba jöhet, amikor egy ingyenes szoftvert keres és eljut a letöltési oldalhoz. Nem egyszer fordul elő, hogy a keresett fájlhoz vezető linket az oldalak üzemeltetői egy sor megtévesztő, és szinte minden esetben jóval látványosabb ikonok, linkek, feliratok erdejében rejti el, ami komoly biztonsági kockázatot rejt magában.

Harc a megtévesztés ellen

A Google tavaly novemberben vette fel a harcot célzottan az ilyen típusú oldalak, illetve az azon megjelenő módszerek ellen. A fejlesztések most egy új szakaszhoz értek, amelyek kifejezetten az úgynevezett „social engineering”, azaz a pszichológiai megtévesztés módszere ellen kínálnak védelmet. Ez a metódus a felhasználók bizalomra való hajlamának manipulatív kihasználására alapul, a végső cél pedig a gép megfertőzése, vagy szenzitív adatok megszerezése.

Az ilyen típusú oldalak (illetve az oda vezető linkek) a megbízhatóság látszatát keltik azzal, hogy másolják az egyébként valóban hasonló oldalak megjelenését, dizájnját, felépítését. A cél ezzel a bizalom megszerzése, majd a felhasználó arra való rábírása, hogy olyan adatot osszon meg a felületen (jelszót, telefonszámot, személyes adatot), amivel a másik fél hozzáférhet bizalmas információkhoz.

Alapesetben aktív

A Chrome legutóbbi frissítése alapból tartalmaz egy olyan funkciót, amely ezeket a gyanús linkeket kiszűri és már az oldalra érkezés előtt figyelmezteti erre a netezőt. A gyakorlatban ez egy piros hátterű, figyelmeztető szöveggel ellátott felirat lesz, amely arra hívja fel a figyelmet, hogy az illető éppen egy megtévesztő szándékú oldalt készül meglátogatni.

A védelmi funkció a Chrome-ban a legújabb verzióra (48.0.2564.103 m) való frissítés után alapból aktív. Maga a lehetőség egyébként a böngésző „Beállítások>Speciális beállítások megjelenítés>Adatvédelem>Védje meg magát és eszközét a veszélyes webhelyektől” útvonalon található meg.

Biztonság

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.