A gyártó Prágában demonstrálta erejét és elképzeléseit az üzleti megoldások terén.

A kínai Huawei immáron harmadik éve tartja fontosnak, hogy egy dedikált rendezvényen, a HCC (Huawei Cloud Congress) keretein mutassa be eredményeit a szerverek, tároló rendszerek, felhő alapú és big data megoldások területén. A vállalat által világszerte utaztatott IT-konferencia idén harmadik alkalommal kapott megállót Európában, így ezúttal Prága (jövőre Bécs) adott teret az eredmények bemutatásának és a partnerek találkozásának.

Aki nem vált, az lemarad

A HCC tagadhatatlanul impozáns külsőségek (a prágai vár termei) között a szokásos nyitóelőadásokkal kezdődött, amelyek elsődleges üzenete a digitális átalakulásra való felkészülés fontossága volt. A Huawei szerint azok a vállalatok, amelyek a következő 3-5 évben nem váltanak és alakítják át infrastruktúrájukat felhő és big data alapú megoldásokra, azok képtelenek lesznek versenyezni a piacon.

Lu Yong, a vállalat európai régiójának elnöke kihangsúlyozta, hogy a Huawei éve szinten 9,2 milliárd dollárt fordít kutatásra és fejlesztésre, azaz a bevétel 10 százalékát forgatják vissza ezekre a célokra. Krzysztof Celmer, az IT megoldások szakértője arra tért ki, hogy a CIO-k alapvetően tartanak a felhő alapú megoldások komplexitásától, ami annak ellenére így van, hogy egy ilyen fejlesztés a költségek jelentős csökkentésével jár. Celmer foglalta össze azt a három kulcs fogalmat, amire lényegében a teljes rendezvény felépült: nyílt szabványok, hibrid megoldások, és integráció.

E kellő felvezetés után indult európai útjára a Huawei felhő alapú rendszerekhez szánt operációs rendszere, a FusionSphere 6.0. Az OpenStack architektúrára épülő rendszer úgynevezett erőforrás-szigetek integrálásával lát el olyan feladatokat, mint a vállalati erőforrások menedzselése, a fizikai szerverek, a harmadik féltől származó hypervisorok kezelése.

Mindezek segítségével a teljes rendszer, akár dinamikusan is, elosztható a pillanatnyi terhelésnek megfelelően. A FusionSphere kapcsán a katasztrófa esetén történő helyreállítás kérdése is többször felmerült, amire a rendszer szintén, végponttól végpontig képes. A rendezvény másik jelentős terméke a KunLun néven futó üzleti kritikus kiszolgáló, ami az első olyan szerver, ami akár 32 darab X86-os foglalatot is képes fogadni.

A cél Európa megerősítése

A bemutatók után megtartott sajtótájékoztatón Zheng Ye Lai, a Huawei IT termékvonaláért felelős elnöke azt emelte ki, hogy a cég egyelőre nem elégedett a nagyvállalati megoldások európai eredményeivel, de a tervek szerint a következő 5 évben 50 százalékos piaci növekedéssel számolnak. Újságírói kérdésre a vezető elmondta, hogy a publikus cloud területén a Telekom (ahogy azt a CebIT-en tett bejelentés is igazolja), illetve a Telefonica lesz a partner a jövőben is, valamint azt is hozzátette, hogy közvetlenül, sajátként üzemeltetett public cloud létrehozásával nem számolnak.

A vállalat európai, IT alapú jelenlétének egyébként sok egyéb jele is volt az elmúlt időszakban. A Huawei 2015-ben több mint 200 ösztöndíj és 150 egyetemi programot támogatott, nyolcvannál is több kutatási program elindítását tette lehetővé, amelyek során 75 millió eurónyi befektetést eszközölt.

Cloud & big data

A Temuról szólt az első negyedév a hazai e-kereskedelemben

A hazánkban alig több mint fél éve megjelent kínai webshop mellett nehéz labdába rúgni a magyar kereskedőknek - derül ki egy ma közzétett kutatásból.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.