A Nokia Lumia 930, 630 és 635 az első modellek, amelyek már az új rendszerrel érkeznek.

A Microsoft Build 2014-es fejlesztői konferenciáján az előadók olyan erősen megsorozták bejelentésekkel a népet, hogy még most is csak szédeleg a szakma. Tegnapi cikkünkben Stephen Elop és a Nokia jelenéséről csak érintőlegesen tudtunk beszámolni, pedig három készüléket is bemutatott a gyártó. A Lumia 930 az új csúcskészülék, ami mellé két olyan modell társult (630, 635), amelyek az olcsó, dual SIM-es készüléket kedvelő piacok számára készültek.

Új csúcsmodell full HD-ban

A 930 csak az európai piac számára jelent újdonságot, mivel a készülék az amerikai Verizon számára készített Lumia Icon ikertestvére. De úgy is megközelíthetjük, hogy a négymagos Qualcomm Snapdragon 800-as lapkakészletet használó, 2 GB RAM-al szerelt, 32 gigabájtos tárhellyel gazdálkodó 930-as nem más, mint a hatalmas kijelzőjű 1520 kisebbik kiadása. A 930 esetében az 5 colos, ClearBlack technológiát használó AMOLED kijelző full HD (1920 × 1080 képpont) felbontású, ami így 441ppi-s képpontsűrűséget tud felmutatni.

Nokia Lumia 930

A Nokia hagyományainak megfelelően a 930 is egy jó képességű, 20 megapixeles PureView kamerát kapott, ami optikai képstabilizátorral, és egy dupla LED vakuval kiegészülve készíti a fotókat, vagy az 1080p felbontású videókat. A már emlegetett 1520-hoz és a 1020-hoz hasonlóan ez a készülék is képes egyidejűleg alacsonyabb felbontású fotók készítésére, és megtalálhatók rajta azok a fotós appok (Nokia Camera, Creative Studio, Cinemagraph), amelyek a felvételek módosítására, megosztására szolgálnak.

A hálózati kapcsolatok terén semmi sem marad ki a szokásos repertoárból: Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC és USB 2.0 szerepel a kínálatban, ami mellett érdemes megjegyezni, hogy már ez a mobil is a legkisebb méretű nano SIM kártyát használja és az FM rádiót sem hagyta ki a Nokia.  Az eddig megszokott dizájnnál kicsit sarkosabb kialakítású 930 2420 mAh-s akkuját a Qi szabványú vezeték nélküli töltővel is elláthatjuk energiával. A Lumia 930 júniusban kerül piacra, utána Ázsia, a Közel-Kelet országai, illetve Ázsia következik, a tervezett, kártyafüggetlen ár 435 euró, ami átszámítva közel 133 ezer forintot jelent.

Alsóház dual SIM kínálattal

A Lumia 630/635 duó a jóval megfizethetőbb kategóriát célozzák, viszont ezek a készülékek is már az új Windows Phone 8.1-es rendszerrel érkeznek, tarka színekben kerülnek a piacra és cserélhető a hátlapjuk. Az alacsonyabb árfekvés miatt ide már csak a Qualcomm Snapdragon 400-as SoC-je, 512 MB RAM, és 8 GB tárhely (micro SD bővítési lehetőséggel) fért be a készülékházba. A kijelző egy 4,5 colos, 854 × 480 képpont felbontású IPS LCD, a hátlapi kamera 5 megapixeles, és az NFC kivételével itt is az összes hálózati modul megtalálható a mobilokban.

Nokia Lumia 630/Dual SIM

A HSPA+ hálózatot támogató Lumia 630 májusban jelenik meg a piacon elsősorban Európában, utána Ázsia, Oroszország és Kína következik 159, illetve 169 eurós (48-51 ezer Ft) áron attól függően, hogy a dual, vagy normál SIM-es kialakítású modellről van szó (ez az első ilyen készülék a Windows Phone történetében). Az LTE-képes Lumia 635 júliustól kerül a piacra 139 eurós áron (kb. 42 ezer forint), ennek nem lesz dual SIM-es verziója, hiszen nem a fejlődő országok piacaira szánják, hanem az olyan fejlett piacok, mint többek között az USA.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.