Az elkövető ezúttal a HTC USA kreatív csapata.

A vicces, vagy annak szánt videók leforgatásának a mobil-, IT-gyártók körében már több éves hagyománya van. A rendszerint egymás termékeit, vagy azok használóit kigúnyoló spotok az USA-ban gyakori eszköze a marketinges csapatoknak, mivel az ottani szabályozások lehetővé teszik a konkurens termékek konkrét említését ez ehhez hasonló felvételekben.

A legutóbbi ilyen akció a tajvani HTC amerikai csapatának köszönhető, akik a gyógyszeripar, vagy talán inkább a Teleshop jellegű reklámok eszközeit használva szólnak be alaposan a Samsungnak és az Apple-nek. A kisfilm a hatás elérésének érdekében létrehozza a Bi-Phonal Displesaure Disease nevű betegséget, ami nagyjából azt jelenti, hogy a „két telefon közötti választás nehézségei okozta rendellenesség”.

A kór két tünete az SAD (Samsung Affective Disorder), illetve az iOS (Irritable Operating System), melyek közül az utóbbi dupla csavar, hiszen ez az Apple mobilos operációs rendszerének neve. A HTC szerint tehát amennyiben az életünkön eluralkodik a szürkeség, a Samsung, vagy az irritáló oprendszer befészkeli magát az életünkben, úgy érezzük nincs kiút, akkor a megoldás kizárólag az antidepresszánsként is ható HTC One M9 lehet.

A 2 perces film remekül hozza az ilyen típusú reklámok világát, tele is tömték további gegekkel, a kérdés csak az, hogy vajon nem pont a várt hatás ellenkezőjét váltja-e ki nézőjéből...

Konzumer tech

Nincsenek csodák, a Teslánál is készülhetnek a robotaxik távoli irányítására

Egy álláshirdetésből következtetnek rá, hogy ha beindul a járműgyártó saját szolgáltatása, akkor sem fog senki teljes autonómiával közlekedő Cybercab taxikban utazgatni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.