A Microsoft a múlt heti bejelentéseivel alaposan meglepte a nagyközönséget, főleg az annak végén bemutatkozó Surface Bookkal. A prémium anyagokból építkező, különleges zsanér megoldást használó, táblagéppé átalakítható notebookról semmit sem lehetett előzetesen tudni, ellentétben az összes többi mobillal, vagy éppen a Surface Pro 4-gyel.
Viszik, mint a cukrot
Meg is kéri az árát mindennek a vállalat, hiszen már az alapmodell is 1499 dollárba kerül, de ha valaki nem sajnálja rá a pénzt, akkor 2699 USD-t is kifizethet érte. A jelek szerint ez elég sokan meg is tették, mert egy hát sem telt el, és a cég amerikai webshopjában a legdrágább konfigurációból mér nem is lehet kapni. Vagyis átszámítva a 738 ezer forintos gépből már egyetlen darab sem elérhető, ami persze a felfokozott érdeklődés mellett azt is jelentheti, hogy ebből volt a Microsoftnak a legkisebb készlete.
Máris "Out of stock"
A 13,5 colos, 3000 × 2000 képpont felbontású érintőkijelző mellé jár egy úgynevezett Surface Pen is, de 2699 dollárért ennél ezen kívül van még pár dolog a csomagban. A legdrágább opció 512 GB-os SSD-vel, az Intel Core i7-es processzorával, 16 GB RAM-mal, illetve dedikált grafikus gyorsítóval érkezik, ami a készítők szerint kétszer gyorsabbá teszi a Surface Bookot az Apple MacBookjánál.
A csúcs Lumiák is drágák lesznek
Ezzel máris látszik, hogy ki, illetve mi volt az ellenfél és a Microsoft miért éppen a prémium szegmensben tett le egy nagyon értékes terméket az asztalra. A Surface Book, azon kívül, hogy nem számítottunk rá, azért is fontos momentum a redmondiak életében, mert ez a gép sikeresen igyekszik vonzóvá, menővé tenni a Windows 10-et, valamint a Surface márkanevet, ahogy az egész múlt heti bemutatóból, az előadók stílusából is az sütött, hogy Microsoft nagy erőkkel próbálja magát lazának és egyben nagyon profinak láttatni.
Mindezzel párhuzamosan megindult az új Lumia készülékek előrendelése is Európában. A 950 XL 700 euró körüli összegért (kb. 218 ezer Ft), az eggyel kisebb kijelzőjű modell pedig egy százassal olcsóbban rendelhető meg. De nemcsak a mobilokat mérik ilyen sokért, mivel kiderült, hogy a Continuum funkciót lehetővé tevő, úgynevezett Display Dock (ami lényegében egy pár porttal ellátott elosztó) is 100 euróba fog kerülni.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak