A HTC tegnap egyszerre két kütyüt is bemutatott, amiből az egyik egy teljesen várható Desire modell volt, a másik pedig egy furcsa kamera, aminek eljöveteléről már mi is írtunk korábban. Az Eye névre hallgató mobil erősen rágyúrt az előlapi kamerára, a Rec kameráról azonban egyelőre nehéz eldönteni, hogy zseniális húzás, vagy egy célját vesztett elképzelés a tajvaniaktól.
Szemesnek áll a világ
A Desire Eye központi eleme az előlap felső, középső részén elhelyezett méretes objektív, ami megapixelek számában (13) le is lépi a csúcsmodell One M8-at. A selfie-specialista kamera duál LED vakut, mikrofont is kapott, egyedül a rekeszben kisebb (f/2.2) a hátlapinál, cserében azonban szélesebb látószöggel rendelkezik, hogy a lehető legtöbb önarcképező (értsd: szelfiző) felhasználót meg tudjon örökíteni.
Az 5,2 colos kijelzőnél nem adták alább full HD felbontásnál, sőt további extra, hogy a Sony, illetve a Samsung után végre a HTC is ellátta egyik készülékét víz elleni védelemmel. A Desire Eye fél órán át a legfeljebb egyméteres vízbe való beáztatást probléma nélkül bírja. Ami a többi paramétert illeti: a Snapdragon 801-es chipset (négymagos Krait CPU magonkénti 2,3 GHz-en), a 2 GB RAM, a 16 gigabájtos, microSD-vel bővíthető belső tárhely, illetve az LTE meglehetősen magasra pozicionálja a telefont.
HTC Desire Eye
Szoftveres területen is kapunk újdonságot az új Desire-el: ez az Eye Experience, ami az elülső kamerával kapcsolatos élményeinket hivatott fokozni, ameddig csak lehet. Ennek érdekében a kamera képes folyamatos fókuszban tartani a videóhívás szereplőjét akkor is, ha rajta kívül mások is vannak a közelben. Ezen kívül megoszthatjuk a kijelző képét a beszélgetés többi résztvevőjével, egyszerre készíthetünk fotót és videót (ez az előlapi és a hátlapi kamerára is érvényes), végül a Crop-Me-In funkcióval kivágható és beilleszthető a kép vagy videó készítője a felvételbe.
Pipakamera
A pletykák igaznak bizonyultak, itt az új termék, a Re kamera, ami cseppet sem hasonlít a GoPro-vonalra, mivel láthatóan nem az extrém felhasználókat célozza. A furcsa, periszkóp formájú kialakítás egyelőre nehezen magyarázható (bár kétségtelenül egyedi), ezért maradjunk is a tényeknél. A Re kamera két gombbal vezérelhető: a hüvelykujjal kezelhető rövid megnyomásra fotóz, hosszú megnyomásra videót készít, az elülső elsütőgombbal pedig a lassított videofelvételt lehet elindítani.
A történésekről kizárólag a több színben villogó LED értesít, mivel nincs képkereső, nincs grafikus felület, nincs átnézeti kereső, azaz tulajdonképpen „vakon” kell a felvételeket elkészíteni vele. A 16 megapixeles beépített kamera ultra széles látószöggel rendelkezik, viszont fix fókuszos, így valószínűleg a véletlennek lesz köszönhető, ha a fotózás tárgya éppen éles lesz-e vagy sem. Videokamera üzemmódban 1080p 30 fps mellett, vagy lassított felvételben, 720p 120 képkocka/másodperc mellett készíthetünk mozgóképeket.
Re Camera
A több színben piacra kerülő, szintén vízálló kamerán nincs bekapcsoló gomb, ezért amint kezünkbe vesszük, az azonnal akcióra kész. A Rec mellé jár egy mobilos alkalmazás, amivel iOS és Android alapú készülékekre WiFi segédletével tölthetjük át a felvételeket, ha megtelne a mellékelt 8 GB-os memóriakártya. Az app egyben képkeresőként is szolgál, bár ez esetben nagy kérdés, hogy akkor miért ne a mobil kamerájával fotóznánk – talán egy nem vízálló mobilnál a víz alatti fotózásnál jól jöhet ez a kombináció.
A Desire Eye-ról tudjuk, hogy novemberben jön a magyar piacra, de az még kérdés, hogy mennyiért. A Rec kameráról viszont a 200 dolláros ára derült ki, arról viszont egyelőre nincs infónk, hogy kapható lesz-e itthon.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak