Sok nyugat-európai és amerikai nagyváros ráhajtott a startupokra. A kelet-londoni Digital Shoreditch egyesület most 1 millió fonttal csábítja a kezdő vállalkozásokat az angol fővárosba.
Egymillió fontra, azaz mintegy 360 millió forintra lehet pályázni startupoknak a világ minden szegletéből, így Magyarországról is. Ehhez a pályázó vállalkozásnak csupán két feltételnek kell megfelelnie: nem lehet tíz évnél idősebb, és évi forgalma nem haladhatja meg az egymillió fontot. A pályázatban azt kell bemutatni, hogy a cég az egymillió font felhasználásával kiépített londoni hídfőállását hogyan használná fel arra, hogy százmillió fontos vállalkozást építsen ki.

A szervezők a pályázat kiírásával Londonra szeretnék irányítani az innovatív vállalkozások figyelmét. Azt szeretnék, ha a vállalkozások úgy tekintenének a városra mint globális digitális és technológiai vállalkozások ideális helyére. Ezért írta ki a pályázatot a Digital Shoreditch, amely a londoni ún. Szilícium-körút cégeinek az egyesülete. Az egyesület, amely egyébként rendszeresen szervez konferenciát (az egyik nagy rendezvénysorozata épp ma ér véget), melyek középpontjában a londoni startupok lehetőségei állnak.

Hazai startupokat és appokat díjaztak a Smartmobil konferencián
Élő konferenciaközvetítéssel debütált a BudapestBoost

Kam Star, a versenyt kezdeményező Digital Shoreditch alapítója szerint a Shoreditch környéki, kelet-londoni digitális és technológiai klaszter ösztönző környezet a kezdő vállalkozásoknak, ahol minden olyan támogatást megkaphatnak, amelyre szükségük van.

A pályázat május 23-án nyílt meg. A részletek a a www.millionpoundstartup.com honlapon találhatók meg. A benyújtás határideje augusztus 29., eredményhirdetés decemberben.

Ismét keresik a hazai digitális szakma női példaképeit

A 40 év feletti női szakemberek elismerését célzó pályázatot immár harmadszorra hirdette meg az IVSZ és a WiTH.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.