Amerikai operátorok az egyik hónapról a másikra átvihető adatcsomag lehetőségével rukkoltak elő.

Míg hazánkban a mobilszolgáltatók jelenleg a kínálatuk extra szolgáltatásokkal (zene, multimédia, TV, stb.) való bővítéséval vannak elfoglalva, addig az Egyesült Államokban egy teljesen más szinten megy a rivalizálás a cégek között. A díjcsomagok, az abban foglalt adatmennyiségek terén a magyar környezetben jelenleg a korlátlan konstrukció jelenti a maximumot, az AT&T és a T-Mobile azonban meglépték azt, ami idehaza egyelőre elképzelhetetlen.

Halmozott élvezetek

Az AT&T bejelentette, hogy január 25-től a Mobile Share Value csomag előfizetőinek lehetősége nyílik arra, hogy az adott hónapban fel nem használt adatmennyiséget átvigyék a következő hónapra. A Rollover Data néven futó szolgáltatás az említett csomag előfizetőinek automatikusan jár, és mielőtt az olvasó azt hinné, hogy ezzel itt a Kánaán, azért érdemes végigvenni az AT&T példáját, amiből kiderül, hogy ebben a megoldásban is akadnak (érthető) korlátok.

A szolgáltató levezetése szerint, ha egy Mobile Share Value előfizetéshez egy hónapban 15 GB adat tartozik, de abból a hónap lezárásakor megmarad 5 gigabájt, akkor az hozzáadják a következő számlázási időszakhoz. Ebben a periódusban tehát már 20 GB-ot fogyaszthat el, vagy oszthat meg másokkal az előfizető, de ha nem haladja meg az eredetileg is járó 10 gigabájtot, akkor a következő hónapra továbbra is 5 GB-ot vihet át.

Arra tehát nincs lehetőség, hogy a havonta megspórolt, vagy fel nem használt adatmennyiséget a felhasználók végtelenül görgessék és felhalmozzák, azaz amíg az első alkalommal átvitt mennyiséget el nem fogyasztják, addig ugyanazt viszik tovább.

A T-Mobile volt az első

A formabontó újítás elsőként nem az AT&T vezetőségének jutott eszébe, sőt, a botrányosságot súroló beszédeiről híres John Legere által vezetett T-Mobile már tavaly decemberben bejelentette saját, hasonló megoldását. A Data Stash szintén lehetővé teszi az adatok átvitelét, de annyiban megengedőbb, hogy az úgynevezett adatbankban tárolt mennyiséghez az előfizetők egy éven keresztül hozzáférhetnek, ami azt is jelenti, hogy addig minden, havonta megmaradt adatot itt „tárolhatnak”.

Legere szerint azon valószínűleg mindenki felháborodna, ha a benzinkutak minden hónap végén kiszivattyúznák az autóinkból a fel nem használt üzemanyagot – a szolgáltatók pedig pontosan ugyanezt teszik a megmaradt adatmennyiséggel.

Konzumer tech

3D-ben nyomtatott karácsonyi csoda

Charlotte, a balesetben megsérült teknős egy gyógyászati célú hámot kapott ajándékba, amellyel a remények szerint újra úgy úszkálhat majd, mint egészséges társai.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.