A Microsoftnak is kijutott az elmúlt időszak kibertámadásaiból. A szoftvercég ellen hasonló módszereket vetettek be, mint a Facebook és az Apple ellen.
Az elmúlt néhány hét során több amerikai nagyvállalat is bejelentette, hogy a hálózataikat támadás érte, amelyek különböző mértékben ugyan, de veszélyeztették az adatok biztonságát.
A sort a Facebook kezdte, amikor beszámolt arról, hogy egy nulladik napi Java-sebezhetőség révén támadóknak sikerült egy kártékony kódot bejuttatniuk a rendszerbe. A hír azon része már nem is nagyon meglepő, hogy egy fejlesztőknek szóló weboldalon keresztül sikerült megtámadni a közösségi oldalt. Néhány nap múlva az Apple coming outja következett. Hamarosan az is kiderült, hogy az almás cég elleni támadásnál szinte egy az egyben ugyanazt a módszert alkalmazták, mint a Facebooknál.
A legfrissebb hírek szerint a támadássorozatot összefüggésbe lehet hozni a korábban több nemzetközi hírügynökséget és lapot, többek között a The New York Timest, a The Wall Street Journalt, majd pedig a Twitter egyes hálózatai ért támadással. A legtöbb vállalat egyből Kínát kiáltott, bár a vádakat a kínai vezetés határozottan visszautasította. (Kattintson, ha a korábbi támadásokról készített összefoglalónkat is szeretné elolvasni. http://www.bitport.hu/biztonsag/benne-vagy-a-negyedmillioban-twittertol-a-kiberhaboruig)
És akkor jött a Microsoft... ■ Az eddig is sejthető volt, hogy ha a támadók olyan neves cégeket vettek célba, mint amilyen az Apple vagy a Facebook, akkor a Microsoftnál is bepróbálkoztak. Most viszont már biztosan kijelenthető, hogy nemcsak próbálkoztak, hanem be is juttatták a károkozóikat a vállalat IT-infrasturktúrájába.
"A vizsgálataink során találtunk néhány olyan számítógépet – párat a mac-es részlegünkben –, amelyek kártékony programmal fertőződtek meg. Az alkalmazott technika hasonló volt, mint amiről más cégek korábban már beszámoltak" – jelezte a Microsoft incidenskezelésért felelős központja. (Az valószínűleg véletlen, hogy a mac-es részleget nevezték nevén...)
A cég közleményében azt is hangsúlyozta, hogy semmiféle bizonyíték nincs arra vonatkozóan, hogy ügyféladatok szivárogtak volna ki a fertőzött rendszereken keresztül. Az pedig, hogy Mac gépek is áldozatul estek, egybevág a korábbi beszámolókkal, ugyanis az eddig napvilágra került incidensek során nemcsak windowsos, hanem Mac OS X alapú számítógépek is megfertőződtek.