A felhasználók hiszékenysége határtalan. Két, a Skype-on keresztül terjedő kórokozó is alavetően erre épít – és a célpont a Bitcoin.
A ciprusi bankrendszer válsága kapcsán többen felvetették, hogy a Bitcoin lehet az egyik menekülő út a pénzünk biztonságos befektetésére. Bár maga az állítólagos kitaláló, Satoshi Nakamoto elképzelését sokan zseniálisnak találják, egyelőre sok a kétely a virtuális fizetőeszközzel kapcsolatban.

Az azonban, hogy már a kiberbűnözők is célba vették, mindenképpen jelentőségének növekedését vetíti előre, meg természetesen az is, hogy bár az árfolyama erősen ingadozik, egyre több helyen fizethetünk vele.



Támad a Bitcoin wallet Az egyik bitcionos károkozó március elején bukkant fel, de az elmúlt napokban a felhasználók átlagosan óránként tízezerszer kattintottak a trójaihoz tartozó rosszindulatú hivatkozásokra. Ezek a linkek többnyire orosz, ukrán, bulgár, kínai és tajvani weboldalakra és kiszolgálókra mutatnak. A vírus kiértékelése és elemzése során a szakértők az áldozatok számítógépén minden esetben találtak egy „Bitcoin wallet” fájlt.

Nemrégen aztán újabb, szintén a Bitcoint veszélyeztető kórokozó bukkant fel, amely alkalmas manipulációkra és virtuális pénz generálására. A bizotnságportál idézi a Kaspersky Lab közleményét, mely szerint a kórokozó óránként 2000 felhasználó gépét fertőzi meg. Öröm az örömben, hogy Magyarországon egyelőre nem terjed számottevő mértékben (ahogy gyaníthatóan egyelőre Bitcoin-használó is kevés akad errefelé).

Nagyot lehet kaszálni A szakértők szoros összefüggést látnak a Bitcoin árfolyamának emelkedése és a támadások között: szerintük akkor kezdték támadni intenzíven a rendszert, amikor peer-to-peer fizetőeszköz árfolyama történelmi csúcsot ért el. Alig egy hete például 255 dolláros árfolyamot is elérte, majd épp a kibertámadások hatására kitört pánik miatt hirtelen zuhanásba kezdett. Sokan már újabb lufit emlegettek.

Egyre több helyen fizethetünk Bitcoinnal
Bitcoin: veszélyben a bankfüggetlen virtuális pénz

Mint azt korábban megírtuk, a Bitcoin bankfüggetlen, nem függ központi kibocsátóktól és hatóságoktól – ezért a bankok nyilván nem kedvelik. Ugyanakkor teljes anonimitást biztosít, amiért meg a kibebűnözők kedvelik. Az online feketepiac tele van Bitcoin ajánlatokkal. A névtelen ügyleteket és a pénzváltási tevékenységeket nagyon nehéz lenyomozni és nyomon követni. Ezért is élnek ezzel a lehetőséggel a kiberbűnözők, hiszen tudják, hogy ez egy biztonságos terep számukra – vélik a szakértők.

A bányászélet kockázatai A támadások arra épülnek, hogy Bitcoinhoz úgynevezett bányászattal is hozzá lehet jutni. Ez lényegében arra épül, hogy gépünkre, amelyet a rendszerbe kapcsolunk, telepítünk egy bányászprogramot, amely biztosítja gépünk erőforrásait számításigényes műveletekhez, cserébe Bitcoint kapunk. Amint települ a vírus, a Bitcoin modul érzékelhetően erőteljesebben kezd munkálkodni, és szép lassan felemészti a számítógép erőforrásait, ám a pénzt nem nekünk termeli.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.