Semmi esély a hackerek elleni győzelemre
Bitport2010.08.17.
A hagyományos biztonsági technológiák vesztésre állnak a "fekete kalapos"hackerekkel és a rosszindulató kódok íróival szemben - állítja legújabb jelentésében a Symantec biztonsági cég.
- Egyszerűen túl sok új biztonsági fenyegetés jelent meg, hogy azok ellen bármilyen hagyományos automatizált rendszerrel fel lehessen venni a harcot - figyelmeztet a Symantec a 2010-es biztonági kockázatokról és előrejelzésekről kiadott féléves felülvizsgálata kapcsán.
A módosított jelentés szerint egyedül tavaly közel 2,9 millió rosszindulatú kód bukkant fel, ami 2008-hoz képest 71 százalékos növekedés. Ez egyben azt jelenti, hogy a Symantec 2009-ben dokumentálta az eddig valaha megjelent rosszindulatú kód több mint felét. A Symantec tavaly összesen 240 millió rosszindulatú programot azonosított be, amely az előző évinek a duplája.
Még súlyosabb lett a helyzet | A jelentés szerint 2010 első felében tovább nőtt a fenyegetettség: az első hat hónapban 1,8 milió új rosszindulatú kódot, illetve 124 millió különböző rosszindulatú programot azonosítottak, amit a hagyományos automatizált biztonsági rendszerekkel már lehetetlen azonosítani a biztonsági szoftvercég szerint.
A Symantec szerint a vállalatok számára ma már elengedhetetlen az olyan biztonsági megoldások használata, amelyek nem csak a fenyegetések elemzésére építenek, hanem heurisztikus, magatartásvizsgáló és behatolás elleni védelmi technológiákat is magukba foglalnak.
Rosszindulatú tartalmak | A felmérés rámutat az aktuálisan nagy kockázatot hordozó fenyegetésekre is: az első félévben minden 476 emailből egy adathalász (phising) támadást tartalmazott. Egyre nagyobb problémát jelentenek a rövidített URL-ek is: 2009 közepén a kérellen reklámemailek (spam) közel tizede tartalmazott ilyen rövid internet címeket, amelyek rendszerint valamilyen káros oldalra mutatnak.
Jelenleg azonban már a spamek 18 százalékában találhatók ilyen veszélyes linkek, és hasonlóan nagy arányban növekszik a közösségi internetes szolgáltatásokon elérhető rosszindulatú tartalmak aránya is.
Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.