Az új platform elsősorban atomreaktorokat, pénzügyi rendszereket vagy közműveket védene a kiberháborús fenyegetésektől – derült ki a szoftvercég észak-amerikai partnerkonferenciáján.
A jelek szerint már javában zajlik az a nemzetközi kiberháború, amelynek során egyre szaporodnak a vállalati informatikát érintő incidensek és a kritikus állami infrastruktúrát célzó támadások. Mint a Nemzeti Hálózatbiztonsági Központ képviselőjétől megtudtuk, idehaza is havonta száz alkalommal kényszerülnek valamilyen beavatkozásra az általa felügyelt szervezetek hálózataiban, de Amerikában, Kínában, Iránban vagy Észak-Koreában a hadsereg is nagy számú hackert foglalkoztat.

Biztonság az alapoktól  Az orosz Kaspersky Lab alapító tulajdonosa, Jevgenyij Kaszperszkij a cég észak-amerikai partnerkonferenciáján beszélt azokról a lehetséges forgatókönyvekről, amelyek szerint a hasonló támadások erőműveket vagy teljes elektromos hálózatokat béníthatnak meg. A kiberháborús eszközök összehasonlíthatatlanul olcsóbbak, mint a hagyományos fegyverek, az ipari rendszrerek pedig gyakran használnak azonos kódbázisra épülő szoftvereket, ami megkönnyíti a károkozást.



A kilenc negyedéve folyamatosan két számjegyű növekedést produkáló Kasperskyből nemsokára dollármilliárdos forgalmú szoftvercég lesz


Kaszperszkij szerint ezeket a kockázatokat csak úgy lehet mérsékelni, ha a szóban forgó infrastruktúrák irányítását egy újratervezett, biztonságos operációs rendszerre alapozzák. A szoftvercég vezetője szerint a Kaspersky Lab már javában fejleszti saját értelmezését, bár a rendszer megjelenéséről vagy felépítéséről nem árult el részleteket – olvasható a rendszvényről tudósító The VAR Guy blog beszámolójában.

Új lehetőségek  Az minden szempontból valószínűtlennek tűnik, hogy a Kaspersky Lab a hagyományos asztali vagy mobil operációs rendszerek piacára készülne, a kommentárok szerint inkább egy szoftverrétegről lehet szó, amelynek feladata a Linux, a Unix és a Windows Server integrációja. Ugyancsak említésre méltó a biztonsági vállalat és a virtualizációs megoldásokban utazó VMware 2011 elejére visszanyúló együttműködése, amelynek kapcsán a felek fontos bejelentéseket ígérnek a nyár végi és őszi VMworld konferenciára.

Szuperbiztos felhőket építene az Intel
Német tűzfalgyártó lépett a magyar piacra

A Kaspersky Lab alelnökének múlt heti nyilatkozata szerint a biztonsági piacnak valamilyen vezető erőre van szüksége, ők pedig ezt a szerepet kívánják betölteni. A gyorsan növekvő orosz cég egyelőre közel sem a legnagyobb iparági szereplő, de értékesítési partnerein keresztül meg akarja ragadni annak lehetőségét, hogy középtávon a megszokott antivírus-biznisz helyett a kiberháborús fenyegetés és kiberterrorizmussal szembeni védelem tematizálja majd a piacot.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.