Az utóbbi évben a vállalatok túlnyomó többségét érintette valamilyen biztonsági incidens, és többségük azt is biztosra veszi, hogy a következő 12 hónapban támadás éri majd hálózatát – derül ki egy friss felmérésből.
A Ponemon Institute június végén közzétett tanulmánya szerint a vállalkozások jelentős részét érte legalább egy adatbiztonsági incidens az elmúlt 12 hónap során: tízből mindössze egy válaszadó nyilatkozott úgy, hogy rendszereit nem érintette semmiféle adatszivárgás, és ugyanennyien nyilatkoztak úgy, hogy ismerik a hálózatukat ért valamennyi támadás forrását. Az informatikai biztonság területét vizsgáló kutatócég felmérése megállapítja, hogy a vállalatok több mint háromnegyede tapasztalt a korábbinál komolyabb, nehezebben kivédhető támadásokat, és ennél is nagyobb arányban tapasztalták a támadások szaporodását.

A fenti számok fényében az sem meglepő, hogy a megkérdezett észak-amerikai vállalatok több mint fele biztosra veszi, valamilyen támadás célpontja lesz az elkövetkező évben, harmad részük pedig kételkedik benne, hogy sikerül ezektől megvédenie informatikai rendszrét. Erre a jelek szerint meg is van minden okuk, a korábbi incidensek bő egyharmad része ugyanis a cégek valamelyik telephelyéről, vagy egyenesen a központjukból eredt.

Fogy a bizalom Az adatszivárgások három leggyakoribb okát a saját munkatársak visszaéléseiben, a rosszindulatú kódok letöltésében és a weboldalakról származó malware-ekben látják, ezzel együtt a támadások 40 százalékáról a mai napig sem tudják, hogy valójában honnan eredt. Tanulságos, hogy a kibertámadások végpontja legtöbbször a saját alkalmazottak notebookja vagy okostelefonja, míg az asztali PC-k ebből a szempontból már csak a harmadik helyen állnak.

A Valutaalap rendszerét is feltörték
Sok milliárd dolláros kárt okoz a kalózkodás

A felmérés megállapítja, hogy a hatékony védekezés legnagyobb akadálya a jelenlegi hálózatok mérete és komplexitása. Ebben a válaszadók háromnegyed része egyetért, akik szerint a hálózatbiztonsági műveletek egyszerűsítésére és korszerűsítésére lenne szükség. A megkérdezett cégek ugyanilyen arányban várnak eredményeket a különféle végponti megoldások alkalmazásától.

A Ponemon Institute tanulmánya mindehhez hozzáteszi, hogy az elégtelen felszereltség és az elavult eljárások mellett a bizalomvesztés ugyancsak akadályozza a hatékony védekezést. A kutatócég szerint az adatszivárgási incidensek szaporodása miatt a vállalatok egyre kevésbé bíznak saját felkészültségükben, illetve a támadásokkal szembeni sikeres védekezésben. Az üzleti döntéshozóknak sokkal agresszívabb, módszeres megközelítést kell alkalmazniuk a biztonsági kérdésekben – vonja le a tanulságot a felmérésben idézett hálózatbiztonsági szakember.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.