Az Android Market kínálatában több napig volt elérhető több mint félszáz olyan alkalmazás, melyek root szintű, azaz a gyártó által megszabott hozzáféréstől lényegesen mélyebb eléréshez jutottak az azokat letöltő készülékeken.
Százezres érintettség ■ A Google végül eltávolította a kártékony alkalmazásokat, de azokat becslések szerint így is 50-200 ezer felhasználó töltött le. A programok ugyanazt a rosszindulatú kódot tartalmazták, és több esetben legális appok kalóz verzióiként próbálták letöltésre csábítani a mobilosokat.
Bár a Google-nek meg van a lehetősége arra, hogy az alkalmazásokat távolról törölje a felhasználók telefonjairól, egyelőre ilyen lépésről nincs tudomásunk.
Bizalmi válság ■ Az informatikai óriásnak azért is kellemetlen az ügy, mert egy hét sem telt el azóta, hogy a levelezőszolgáltatását használók közül 150 ezer embernek eltűnt a fiókja, és vele együtt a teljes levelezése. A Gmail-t érintő problémát azóta már megoldotta a Google, ám a sorozatos hibák és a gyengének bizonyult biztonsági szűrű megingathatja a felhasználók bizalmát.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak