A tisztán európai érdekeltségű tűzfalgyártók legnagyobb képviselője, a NETASQ a Yellow Cube személyében hivatalos hazai képviseletet indított. "Barroso tűzfala" még könnyebben elérhető bárki számára.
Az 1998-ban alapított, francia székhellyel rendelkező NETASQ már 40 európai országban van jelen, ideje volt tehát egy hivatalos magyar képviseletnek is, amelyet a Yellow Cube IT-biztonsági vállalat működtet.

A tűzfalak svájcibicskája Bár a NETASQ első látásra nem ajánl a versenytársakhoz képest markánsan eltérő irányvonalú termékeket, megoldásai mégis sikeresek lehetnek a magyar piacon az európai átlag-árszint alá helyezett, ezért ár-érték arányban kifejezetten előnyös pozicionálásnak köszönhetően.

A legfontosabb termékvonal az Active Secure Qualification (ASQ) technológiára épülő UTM (Unified Threat Management, Egyesített Sebezhetőség-menedzsment) tűzfalcsalád. A hardveres vagy virtualizált változatban elérhető eszközökben több biztonsági megoldás dolgozik szoros együttműködésben: a tűzfal és IPS (behatolásvédelem) mellett antivírus, spamszűrő, háromféle VPN (virtuális magánhálózat) garantálja a vállalati rendszer védelmét.

Az EU és NATO titkosítási minősítések is sokat sejtetnek, de az eszközök a biztonság mellett a minél hatékonyabb internethasználatot is segítik. A sávszélesség-gazdálkodási és terheléselosztási megoldások abban segíthetnek, hogy a vállalati hálózatban internetre kapcsolt eszközök mindig a lehető legoptimálisabb sebességgel kapcsolódhassanak az internetre.

Erős referenciák A NETASQ, bár még nem világszerte ismert piaci szereplő, már jelentős ügyfélbázissal rendelkezik, ráadásul az ügyfelek neve is sokatmondó. A gyártó megoldásait használja például több Európai Uniós szervezet, és maga a központi főtitkárság is. Ahogy Seamus McMillen, a közép-kelet európai régió vezetője megjegyezte, "José Manuel Barroso EU-elnök is a NETASQ védelme alatt áll".

Emellett NATO szervezetek, különféle európai kormányhivatalok tartoznak a vállalat ügyfélkörébe, és az üzleti szféra jó pár elismert nevét is felsorolták a British Telecomtól fontos nemzetközi pénzintézeteken át a legnagyobb autógyártókig.

Bódis Ákos, a Yellow Cube ügyvezetője kiemelte: a referenciák mellett az is kifejezetten fontos, hogy a gyártó tisztában van a hazai lehetőségekkel, ezért kifejezetten alacsony árszinttel készült a magyar terjesztésre. Az AplhaSonic disztribúciós és szerviztevékenységével megtámogatott működéstől sokat remélnek, már az első évben százezer eurós nagyságrendű forgalomra számítanak, melyet a francia vállalat is minden eszközzel segít: a kelet-európai szektorra idén egymillió eurós nagyságrendű befektetéseket terveznek "a piac megdolgozására".

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.