A Google tegnap tette közzé az elmúlt öt év malware-ellenes kezdeményezéseinek statisztikáit. Bár egyre kevesebb a fertőzött oldal, a rosszindulatú webhelyek száma folyamatosan növekszik.
A Google igyekszik proaktív módon hozzájárulni a rosszindulatú kódok elleni küzdelemhez, amit a Safe Browsing kezdeményezés, illetve a hozzá kapcsolódó technológiák fémjeleznek. A vállalat hivatalos blogján tegnap tették közzé az elmúlt öt év érdekesebb statisztikáit, és összefoglalta, milyen újabb megoldások bevetését tervezi a jövőben. A bejegyzés külön kiemeli a szociális viselkedés tanulmányozására épülő támadásokat, amelyek szoftveres sebezhetőségek helyett a felhasználók átverésére alapoznak, például hamis vírusriasztásokon keresztül.

Hemzsegnek a kártékony oldalak  Az összegyűjtött adatokból kiderül, hogy a keresőrobotok és a cég biztonsági szakambereinek munkája nyomán átlagosan 9500 rosszindulatú oldalt fedeznek fel naponta. Ebbe természetesen beletartoznak azok a webhelyek, amelyeket kifejezetten a malware-ek terjesztésére vagy adathalász kísérletként hoztak létre, de ide számolják azokat a jóhiszemű lapokat is, amelyeket a támadók kompromittáltak.




Nagyjából 600 millió Chrome-, Firefox- és Safari-felhasználó kap napi több milló figyelmeztetést a Safe Browsing API révén. A Google az átlagos napokon is legkevesebb 12 millió találatot jelöl meg keresőjében, ha az a gyanú szerint rosszindulatú kódokat terjesztó site-okra mutat, a Chrome böngésző pedig 300 ezer letöltésnél jelez veszélyt.

Újabb technológiákat ígérnek  A vállalat eredményesnek tartja eddigi tevékenységét, kiemelve, hogy ingyenesen hozzáférhető adatcsatornája már alapvető forrásnak számít az ilyen irányú kutatásokban. A Google napi több ezer alkalommal értesíti az internetszolgáltatókat, a hálózatbiztonsági csapatokat, vagy azokat a webmestereket, akik feliratkoztak a megfelelő riasztásokra, illetve igénybe veszik a Webmaster Tools szolgáltatásait.



Ezek a cég elképzelése szerint a Chrome bővítményeit szkennelő eszközökkel, a Chrome Web Store-ból letölthető pluginekkel, illetve a Chrome böngészőbe integrált, azonnali adathalászat elleni védelemmel vagy a letöltések magasabb szintű ellenőrzésével egészülnek ki. A Google az androidos appok biztonsági lehetőségeit is fejleszti, amelyek kapcsán a blogbejegyzés nem tartalmaz pontos részleteket, és a vállalat szóvivője sem adott tájékoztatást a CNET Asia kérdésére.

A Google felvásárolta a Quickoffice mobil irodai szoftvergyártót
A netező magyarok fele nincs képben
 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.