A vállalatok nagy többségénél tiltják, vagy valamilyen formában korlátozzák dolgozóik közösségi aktivitását. A facebookozásnál csak az online játék esik szigorúbb megítélés alá - derül ki egy átfogó kutatásból.
Egy több mint 3300 informatikai szakember bevonásával, 22 országban végzett átfogó biztonsági kutatatás [PDF] szerint a vállalatoknál igen szigorú szabályokat alkalmaznak a munkához nem kötődő tevékenységekkel kapcsolatban.

Tilt, tűr, támogat  A lista élén az online játékokat találjuk. Ezeket a cégek közel 60 százaléka tiltja, további 12 százalék pedig valamilyen formában korlátozza. Érdekesség, hogy a képzeletbeli dobogó középső fokán nem a tartalmak jórészt illegális letöltéséről szóló torrentezés, P2P-hálózatok használata áll. A teljes tiltást és a részleges korlátozást ugyanis valamivel nagyobb arányban foganatosítják a közösségi hálózatok esetében.

Facebookozni, twitterezni a vizsgált cégek bő kétharmadánál tilos illetve erősen szabályozott tevékenységnek számít. Érdemes megjegyezni, hogy ez az arány lényegesen alacsonyabb az üzleti szemléletű közösségi hálózatok esetében: a LinkedIn például a vállalatok 42 százalékánál kap tiltó vagy korlátozó besorolást.

A megkérdezett cégek nagyjából felénél nem vagy csak részlegesen lehet elérni a Dropboxot és más cloud tárhelyeket, és körülbelül ugyanennyi helyen szabályozzák a személyes levelezésre szolgáló weboldalak, kliensek elérését. Az említetteknél egy hajszálnyit szigorúbb feltételek vonatkoznak az azonnali üzenetküldő megoldások munkaidőn belüli használatára.

Játszani is engedd... ■ Azaz ha munkahelyünkön szabadon használhatjuk privát Gmail fiókunkat, gond nélkül lóghatunk a Skype-on, külső drive-ra menthetjük az éjszaka lejött legújabb mozifilmet, amiről egy ismerős facebookos bejegyzéséből értesültünk... nos akkor meglehetősen liberális szemléletű cégnél sikerült elhelyezkedni. És ezzel kapcsolatban talán érdemes feltenni magunknak a kérdést, hogy élünk vagy visszaélünk ezzel a szabadsággal?



Munkába állt az internetgeneráció [infografika]
Munkahelyi monitorozás: a Nagy Főnök figyel

Megsemmisültek Kínában a külföldi mobilok

Egy helyi kutatócég szerint októberben majdnem feleannyi nem kínai kötődésű okostelefont adtak el a távol-keleti birodalomban, mint egy évvel korábban.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.