A Mozilla bejelentette, hogy a sebezhető böngészőkiegészítők ellenőrzésére alkalmas weboldala mostantól már nem csak a Firefoxszal, hanem a többi népszerű browserrel is kompatibilis.

Egyre több internetes támadás utazik a webböngészők sérülékenységeire. Mivel a böngészők fejlesztői is egyre hatékonyabban kezelik a biztonsági réseket, a támadók mind gyakrabban fordítják figyelmüket azokra a böngésző-kiegészítőkre, amelyekben még meglehetősen sok hiba található. A Mozilla tavaly úgy határozott, hogy fellép a pluginekkel elkövetett incidensek megelőzése érdekében, és olyan megoldásokat fejleszt ki, amelyek figyelmeztetik a felhasználókat az elavult és sérülékeny kiegészítőkre. A kezdeményezés a Firefox esetében kiválóan bevált, ezért a fejlesztők most egyéb böngészők esetében is megpróbálnak segítséget nyújtani a sebezhető komponensek kiszűréséhez.

Böngészőfüggetlen ellenőrzés | A Mozilla a pluginek ellenőrzésére szolgáló weboldalát úgy fejlesztette tovább, hogy az ne csak a Firefox esetében legyen használható. A fejlesztők szerint a megújult webes szolgáltatás immár az Internet Explorer, a Chrome, az Opera és a Safari alkalmazásokból is el tudja látni a feladatát. Fontos megjegezni, hogy a még mindig meglehetősen komoly piaci részesedéssel rendelkező Internet Explorer 6 nem támogatott, ugyanis a weboldal csak a Microsoft böngészőjének 7-es és 8-as kiadásával tud együttműködni.

Górcső alatt a legnépszerűbb kiegészítők | A webes szolgáltatás különös figyelmet fordít az Adobe Flash és az Apple QuickTime beépülőkre, de például a Java pluginjének verzióját is képes ellenőrizni. Amennyiben olyan összetevőre akad, amelynek verzióját nem tudja lekérdezni, akkor erre figyelmezteti a felhasználót, aki manuálisan tud meggyőződni az adott kiegészítő biztonsági állapotáról.

Az elmúlt időszakban tapasztalható online támadások során legtöbbször a Flash Player egyes sebezhetőségei okoztak problémákat. Ezért nem csoda, hogy amikor a Mozilla a plugin-ellenőrző megoldás kifejlesztése mellett döntött, akkor elsőként az Adobe összetevőjét vette górcső alá. Azóta azonban a támadók kiegészítették a fegyvertárukat, és minden szoftveres hibát igyekeznek a saját céljaikra felhasználni.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.