Bár a dolgozó ember közösségi oldaláról múlt héten 6,5 millió felhasználó adatát szerezték meg hekkereknek, ezekkel a cég szerint nem történt visszaélés. Azért mostantól egy réteggel megnehezítik a titkosítás visszafejtését.

Az eső után köpönyeg tipikus példáját mutatja be a világ egyik meghatározó közösségi oldala, a több mint 160 millió regisztráltal rendelkező LinkedIn. Mint arról lapunk is beszámolt, a múlt héten legalább 6,5 millió felhasználó jelszavát szerezték meg jogosulatlan személyek, akik a titkosított belépési adatok feltöréséhez egy orosz hekkeroldalon kértek segítséget. 

A LinkedIn némi fáziskéséssel,de végül is hivatalos blogján megerősítette a biztonsági incidensről szóló híreket. Ugyan a kiszivárgott jelszavakat érvénytelenítették, a felhasználók pedig emailben kaptak értesítést a további teendőkről, azt nem közölte a cég, hogy esetleg a titkosított jelszavakkal párhuzamosan más, az adatbázisban tárolt személyes információhoz (például emailcím) is hozzáférhettek-e a támadók. Biztonsági szakértők szerint ez utóbbi nagyon valószínű.

Sótlanul főztek  Legutóbb a LinkedIn arról tájékoztatta a közvéleményt, hogy tudomása szerint nem történt visszaélés az ellopott adatokkal, és az eset kivizsgálására külsős biztonsági szakértőket valamint az FBI illetékeseit is bevonták. Azt is közölte a cég, hogy mostantól egy újabb technológia, az úgynevezett salting (sózás) alkalmazásával teszik még inkább biztonságossá a személyes adatok védelmét.

A probléma ez utóbbival csak annyi, hogy ez a metódus egyáltalán nem új keletű találmány, ráadásul használata gyakorlatilag egyáltalán nem igényel semmifél különleges ráfordítást, technológiát vagy szakértelmet. A salting lényege, hogy a jelszó mögé vagy elé további, véletlenszerűen generált kerektereket adnak, ami nagyságrendekkel növeli a titkosítási folyamat hatékonyságát. Biztonsági szakértők azonnal el is marasztalták a LinkedIn-t, amiért ezt a bevett extra védelmi réteget eddig nem alkalmazták.

Mi a teendő a LinkedIn-es adatlopás után?
Hogyan válasszunk biztonságos jelszót?

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.