Kétszeresére nőtt az internetes csalásokkal okozott kár mértéke az FBI statisztikái szerint; a legtöbb bejelentést éppen a Szövetségi Nyomozóiroda nevével történt visszaélések miatt tették.

Tavaly már 559,7 millió dollárnyi kárt jelentettek be, míg 2008-ban még „csak” 264,6 millió dollár értékű internetes csalásra derült fény az internetes bűncselekmények bejelentésére létrehozott Internet Crime Complaint Center (IC3) statisztikái alapján. Az IC3 szervezetet az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) és a Nemzeti Fehérgalléros Bűnözési Központ (National White Collar Crime Center) hozta létre.

A bejelentések száma 22 százalékkal, közel 337 ezerre növekedett. Az összes eset 16,6 százalékát olyan ügyek teszik ki, amelyeknél a csalók az FBI nevében igyekeztek pénzt kihúzni a kiszemelt áldozatokból.

Sokkal súlyosabb lehet a probléma | Azok a csalások, amelyeknél az eladók nem küldték el az árut, vagy a vevők nem fizették ki a vételárat, a panaszok 11,9 százalékát tették ki.

Az összes eset 9,8 százalékát tették ki azok a bűncselekmények, amikor az áldozatok előre fizettek valamilyen áruért, amelyet sosem kaptak kézhez.

A feltételezett csalók 65,4 százaléka az Egyesült Államokban tevékenykedik, 9,9 százalékuk Nagy-Britanniában, míg a hírhedt „nigériai csalók” az összes panasz 8 százalékáért voltak felelősek. Az IC3 jelentéséből az derül ki, hogy a kiberbűnözés évek óta egyre súlyosabb probléma; a bejelentett összeg pedig valószínűleg csak egy kis töredékét teszik ki a bűnözők által elkövetett károknak.
 

A feltételezett internetes csalók származási országai

A feltételezett internetes csalók származási országai

A feltételezett csalók származási országai (forrás: IC3)

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.