Az IT biztonsággal foglalkozó BalaBit 2011-ben is több mint 30 százalékkal növelte árbevételét, amelynek immár négyötöde származik külföldről. A informatikai biztonsági követelmények folyamatos szigorodása következtében a következő években is hasonló bővülésre számít a magyar szoftverfejlesztő cég.
A BalaBit IT Security konszolidált árbevétele 2011-ben 31 százalékkal növekedett az egy évvel korábbi 1,578 milliárd forinthoz képest, és elérte a 2,058 milliárd forintot. A forgalomból a cég három fő terméke közül a legnagyobb részt a nyílt forráskódú naplózó szoftver, a syslog-ng adta, amely az árbevétel 42 százalékát biztosította. A naplózó szoftver ma már szinte iparági szabványnak számít, világszerte 850 ezer felhasználó használja az ingyenes open source verziót, míg a kereskedelmi ügyfelek száma eléri a 800-at, köztük pedig olyan szervezetek vannak, mint a NASA vagy az EADS - mondta Györkő Zoltán, a BalaBit üzletfejlesztési igazgatója a cég eredményeit ismertető tájékoztatón. Hozzátette: a syslog-ng Store Box, amely hardverre előtelepített célgépként (appliance) érhető el, 107 százalékos növekedést produkált az elmúlt esztendőben.

A második legnagyobb termékkört a magas jogosultsággal rendelkező felhasználók (rendszergazdák, bizalmas adatokkal dolgozók, outsource-szolgáltatók) ellenőrzését végző Shell Control Box adta, a doboz értékesítéséből származó árbevétel az elmúlt 4 évben évente átlagosan 69 százalékot nőtt, tavaly pedig már a vállalat bevételeinek 36 százalékát adta. A Shell Control Boxot tavaly óta az újonnan nyitott veszprémi kutató-fejlesztő központban fejlesztik, a cég több mint 120 alkalmazottjából immár 30-an itt dolgoznak. A cég hagyományos tűzfala, a Zorp továbbra is elsősorban itthon keresett, 2011-ben ezen a területen is 19 százalékos bővülést értek el. 

Szigorodó elvárások  Györkő Zoltán a Bitport kérdésére elmondta: bár új ötletek folyamatosan vannak, de a következő 1-2 évben nem kívánják bővíteni a termékportfóliót, mivel a várakozásaik szerint a jelenlegi piacaikon is további jelentős növekedésre lehet számítani. Az üzletfejlesztési igazgató szerint egyre növekvő igény a kiemelt jogosultsággal rendelkező felhasználók tevékenységének monitorozása, ami a külső és belső visszaélések elkerülésében segíthet.

A készülő új európai uniós adatvédelmi törvény egyik célkitűzése, hogy ne az audit teljesítése legyen a cél, hanem a biztonság beépítése az üzleti folyamatokba. Egy tevékenység-monitorozó megoldás segít felderíteni az incidenseket, amelyek így javíthatók. Segítségével az incidensekről a rendszergazda, az informatikai vezető és a cégvezető egyidőben értesülhet, így a lehető leghamarabb észlelhetik és elháríthatják a veszélyt.

A naplózás területén az extrém teljesítmény és megbízhatóság lett elvárás. A naplózás már nem csak azoknak a pénzügyi, telekommunikációs, egészségügyi és kormányzati szervezeteknek jelent segítséget, akikre az iparági és törvényi előírások kötelezően vonatkoznak, hanem azoknak a speciális igényű szervezeteknek is, amelyek kiterjedt hálózattal, adatközponttal vagy cloud infrastruktúrával rendelkeznek, illetve ezekre épülő szolgáltatást nyújtanak. Az üzemeltetés nem csak hatékonyabbá és jobban tervezhetővé válik, de a hardverigény csökkentésével jelentős összeg is megtakarítható az üzemeltetésre szánt költségkeretből.
 
A rendszergazdák is szeretnek a zavarosban halászni
A BalaBit alapítója lett az év informatikai cégvezetője

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.