A legnagyobb szabású koordinált bűnüldözési akciónak minősítette egy szövetségi ügyész az FBI kétéves nyomozását megkoronázó mostani akciót. Három kontinensen összesen 24 embert vettek őrizetbe, akiket hitelkártyaadatok ellopásával és kereskedelmével vádolnak.

Az Egyesült Államokban és további hét országban egy koordinált rendőri akció keretében 24 kiberbűnözőt fogtak el, akik hitelkártyák adatait lopták el, majd ezeket egymás között interneten cserélgették - közölte az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI). 

Preet Bharara manhattani szövetségi ügyész szerint ez volt a "történelem legnagyobb szabású koordinált nemzetközi bűnüldözési akciója", amely olyan bűnözők ellen irányul, aki online kereskedtek a lopott hitelkártya- és bankszámla-adatokkal.

24 hónap, 24 letartóztatás  A gyanúsítottakra az FBI embereinek kétévi beépített nyomozói munkája után csaptak le. A 24 letartóztatott közül 11-et az Egyesült Államokban fogtak el, hatot Nagy-Britanniában, kettőt Boszniában és egyet-egyet Norvégiában, Németországban, Olaszországban, Bulgáriában, illetve Japánban. A nyomozásban az ausztrál hatóságok is segítséget nyújtottak.

Az elfogott elkövetők életkora 18-24 év, és néhányukra akár 40 évi szabadságvesztés is várhat. A héten végrehajtott letartóztatások során négy gyanúsítottat nem sikerült kézre keríteni.

Az FBI becslése szerint az akcióval 205 millió dollárnyi további lopást sikerült megakadályozni. A hatóságok 47 céget és közintézményt értesítettek arról, hogy a banki adataikhoz illetéktelenek hozzáfértek. Az FBI emberei egy Carder Profit elnevezésű titkos internetes fórum létrehozásával csalták lépre az elkövetőket.

Kiberháború: honnan érkezik a támadás?
Tízmillió bankkártya adatai kerültek rossz kezekbe
 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.