A közelmúlt kellemetlen történései valószínűleg jótékonyan hatottak a fejlesztésekre és a Dropbox előállt a kétszintű beléptetéssel.
Bár a cloudra épülő fájlmegosztó és -tároló szolgáltatás felhasználói már jó ideje felvetették, hogy hatékonyabb védelemre lenne szükség, ha ez nem is, de egy kellemetlen incidens megadhatta a végső lökést a lépés meghozatalához. Nyáron egy támadó egy Dropbox-alkalmazott jelszavát szerezte meg, majd az illető saját cloud-tárhelyére belépve ellopott egy maréknyit a Dropbox-fiókokhoz kapcsolódó emailcímekből. Az ellopott adatok arra jók voltak, hogy a hacker levélszemét-áradatot zúdítson a pórul járt felhasználók postaládáiba.

Az eset kapcsán még július végén ígéretet tett a cég azzal kapcsolatban, hogy további biztonsági szintek beépítésével igyekszik elejét venni az ehhez hasonló problémáknak. A hivatalos blogbejegyzésben a most életbe lépő kétszintű beléptetési rendszert is konkrétan említették.

A második jelszót igényelni kell a szolgáltatás honlapján. A belépett felhasználó a biztonsági beállítások rész alján kérhet egy hatjegyű kódot, amely vagy sms-ben, vagy egy mobil alkalmazáson keresztül érkezik. Ezt kell beírni minden bejelentkezés vagy új eszköz hozzáadásakor.

A Dropbox egy külön fórumbejegyzésben kérte fel a felhasználókat az egyelőre kísérleti cimkével ellátott biztonsági fejlesztés tesztelésére. Bár a korai visszajelzések között akad jó pár felhasználó, aki problémáról számolt be, a későbbi reakciók szinte mindegyike elégedettségről árulkodik.

Adatszivárgás a Dropboxnál, levélszemét a felhasználóknál
Lelőtték a Dropboxot és a Sirit az IBM-nél

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.