Rekordmennyiségű IT-biztonsági szakember és érdeklődő látogatott el az ITBN 2010 konferenciára, ahol Magyarország összes biztonsági márkája képviseltette magát.
Az Informatikai Biztonság Napja (ITBN) az informatikai biztonság napi problémáit, aktualitásait és valódi gondjait feldolgozó és bemutató esemény. Azokhoz az IT biztonsági szakemberekhez szól, akik napi szintű problémák kezelésére keresnek választ.

Az egyik leginkább várt beszélgetésen Peter Hustinx európai és Jóri András magyar adatvédelmi biztos, valamint Craig Balding, a Cloud Security Alliance képviselője osztotta meg gondolatait az adatvédelem szabályozásának lehetőségeiről, a személyes adatok és a magánélet védelmének szükségességéről, illetve az információszabadság kérdéskör egyensúlyáról.

A Hacking és új fenyegetettségek szekció mellett sokakat érdekeltek a Web2 és az alkalmazások biztonsága, valamint a hálózatok és cloud biztonságával kapcsolatos szekciók és témakörök is. Ehhez hozzájárult, hogy idén közel húsz interaktív bemutató segítségével győződhettek meg a résztvevők az egyes biztonsági technológiák gyakorlati értékéről és használhatóságáról. Az idei újdonságnak számító ITBN Biztonsági díjakat a második nap végén adta át az ITBN egyik díszvendége, Rubik Ernő. A 2010-es díjazottak:

Legjobb külföldi innováció: Abra (Check Point Software Technologies Ltd.)
Legjobb magyar innováció: Margaréta PKI kártyamenedzsment rendszer (Noreg Információvédelmi Kft.)
Legjobb referenciaprojekt: Aruba Virtual Branch Networking (ITD Hungary Zrt.)
Az év útmutató szakembere: Höltzl Péter

Az ITBN főszervezője, Keleti Arthur az esemény kapcsán elmondta: a visszajelzések alapján
a résztvevők elsősorban az előadások szakmai színvonalat, a sokszínűségét, illetve a megszerzett információk hasznosságát emelték ki. A főszervező szerint a kiállításon résztvevő nemzetközi gyártók szakértői közül többen is osztották azt a véleményt, hogy az ITBN a régió legsikeresebb IT biztonsági rendezvényévé nőtte ki magát.

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.