A NetAcademia Oktatóközpont és a Neumann János Informatikai Kar (NIK) megállapodásának eredményeként az intézmény hallgatói szeptembertől elvégezhetik a cég biztonságtechnikai tanfolyamát, és akár nemzetközi Certified Ethical Hacker minősítést is szerezhetnek. A képzéssel kapcsolatos feladatokat a NIK szakemberei végzik, az egyetem oktatóinak szakmai felkészítését a NetAcademia szakemberei segítik.
Kellenek a jó fiúk ■ Az egyre inkább ellenségessé váló informatikai biztonsági környezetben várhatóan nagy szükség lesz olyan etikus hackinggel foglalkozó szakemberekre, akik tisztában vannak a vállalati rendszerek sebezhetőségeivel és tanácsot tudnak adni a legkülönbözőbb támadások elhárításának módjairól.
Az etikus vagy "fehérkalapos" hackelés (amelyet a rosszindulatú hackerekre alkalmazott feketekalapos hacker kifejezéssel állítanak szembe) mint professzionális foglalkozás már elfogadottá vált az elmúlt évitzedben. A fogalmat elterjesztő International Council of Electronic Commerce Consultants (EC-Council) módszertana alapján tartott tanfolyamokon világszerte már több mint 80 ezer embert oktattak, és 87 ország több mint 30 ezer IT szakembere tett már sikeres vizsgát etikus hackelésből (Certified Etical Hacker - CEH).
A Magyarországon az EC-Council hazai képviseleteként tevékenykedő NetAcademia Oktatóközpont a mostani megállapodással a saját szervezésű tanfolyamok mellett immár a felsőoktatásban is elkezdi a felkészítést.
Új kompetencia ■ „Ez a képzési program is hozzájárul ahhoz, hogy gyakorlati tudással felvértezett mérnök informatikusokat tudjon kibocsátani egyetemünk, és kiegészíti képzési programunkat” ‒ emelte ki a megállapodás kapcsán Nádai László, a NIK dékánja. A Neumann Karon a Cisco, az Intel, a Microsoft, a Nokia, az Oracle, az LG, a Symantec, a HP, az IBM és az SAP is üzemeltet úgynevezett kompetencia-központot, melynek célja, hogy a hallgatók naprakész ismereteket sajátítsanak el az adott vállalat technológiáival kapcsolatban.
Az idén szeptembertől induló etikus hacker képzés célja, hogy a kar hallgatói részletesen megismerjék az informatikai támadások módszereit és a hackerek gondolkodásmódját, majd képessé váljanak az általuk felügyelt rendszerek védelmének menedzselésére, és hatékonyan tudjanak védekezni a hackertámadásokkal szemben.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak