Az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karának hallgatói szeptembertől nemzetközi minősítéssel rendelkező képzésen sajátíthatják el az etikus hackerek fegyvertárát.

A NetAcademia Oktatóközpont és a Neumann János Informatikai Kar (NIK) megállapodásának eredményeként az intézmény hallgatói szeptembertől elvégezhetik a cég biztonságtechnikai tanfolyamát, és akár nemzetközi Certified Ethical Hacker minősítést is szerezhetnek. A képzéssel kapcsolatos feladatokat a NIK szakemberei végzik, az egyetem oktatóinak szakmai felkészítését a NetAcademia szakemberei segítik.

Kellenek a jó fiúk  Az egyre inkább ellenségessé váló informatikai biztonsági környezetben várhatóan nagy szükség lesz olyan etikus hackinggel foglalkozó szakemberekre, akik tisztában vannak a vállalati rendszerek sebezhetőségeivel és tanácsot tudnak adni a legkülönbözőbb támadások elhárításának módjairól.

Az etikus vagy "fehérkalapos" hackelés (amelyet a rosszindulatú hackerekre alkalmazott feketekalapos hacker kifejezéssel állítanak szembe) mint professzionális foglalkozás már elfogadottá vált az elmúlt évitzedben. A fogalmat elterjesztő International Council of Electronic Commerce Consultants (EC-Council) módszertana alapján tartott tanfolyamokon világszerte már több mint 80 ezer embert oktattak, és 87 ország több mint 30 ezer IT szakembere tett már sikeres vizsgát etikus hackelésből (Certified Etical Hacker - CEH).

A Magyarországon az EC-Council hazai képviseleteként tevékenykedő NetAcademia Oktatóközpont a mostani megállapodással a saját szervezésű tanfolyamok mellett immár a felsőoktatásban is elkezdi a felkészítést.

Új kompetencia „Ez a képzési program is hozzájárul ahhoz, hogy gyakorlati tudással felvértezett mérnök informatikusokat tudjon kibocsátani egyetemünk, és kiegészíti képzési programunkat” ‒ emelte ki a megállapodás kapcsán Nádai László, a NIK dékánja. A Neumann Karon a Cisco, az Intel, a Microsoft, a Nokia, az Oracle, az LG, a Symantec, a HP, az IBM és az SAP is üzemeltet úgynevezett kompetencia-központot, melynek célja, hogy a hallgatók naprakész ismereteket sajátítsanak el az adott vállalat technológiáival kapcsolatban.

Az idén szeptembertől induló etikus hacker képzés célja, hogy a kar hallgatói részletesen megismerjék az informatikai támadások módszereit és a hackerek gondolkodásmódját, majd képessé váljanak az általuk felügyelt rendszerek védelmének menedzselésére, és hatékonyan tudjanak védekezni a hackertámadásokkal szemben.

Kiből lehet etikus hacker?
Katonák is áldozatul estek a nyári hackerháborúban

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.