A japán kormány a magánvállalatok önkéntes adatszolgáltatására építve megosztaná az egymás rendszereit érő támadásokkal kapcsolatos információkat.
Az elmúlt években világszerte elszaporodtak a nagyvállalatokat ért informatikai támadások, és az egyes országok kritikus infrastruktúráit is egyre gyakrabban veszik célba. Biztonsági szakértők ez azt jelenti, hogy már most is zajlik az a nemzetközi kiberháború, amelyre a kormányzatok nagy része csak nemrégiben kezdte meg a felkészülést. Legutóbb Japánban tapasztaltak olyan incidenseket, amelyek cselekvésre ösztönözték a helyi adminisztrációt, pótolva néhány régi tartozást és napirendre véve az új intézkedéseket.

Közös fellépés A Mitsubishi Heavy Industries rendszereit célzó szeptemberi támadások során a bűnözők IP címeket és más hálózati információkat szereztek meg, azt pedig jelenleg is vizsgálják, hogy hozzáfértek-e bármilyen érzékeny információhoz. Az esetből utóbb nemzetközi ügy lett, hiszen a nehézipari vállalat szoros együttműködést folytat az amerikai katonai beszállító Boeinggel. Ennek kapcsán a japán hatóságok most együttműködésre kérik a stratégiai területek, így a közművek, a vasút, az elektronika vagy az autógyártás képviselőit, illetve a kormányzati beszállítókat, hogy a jövőben önkéntes adatszolgáltatással segítsék egymást.

Ritkán követi az új technológiákat a céges IT védelme
Itthon még gyenge lábakon áll a céges mobilbiztonság

A Reuters beszámolója szerint az elképzelés lényege, hogy a nagyvállalatok megosztják az illetékes hatóságokkal a rendszereiket érő támadásokról szóló információkat, amelyeket azok a forrás megjelölése nélkül a többiek rendelkezésére bocsátanak. A japán kormány pénteken rendkívüli ülésen foglalkozik a kérdéssel, mivel a Mitsubishi Heavy Industries mellett a közelmúltban olyan cégeket is támadások értek, mint a Kawasaki Heavy Industries vagy az IHI - írja egy másik forrás, a tokiói Nikkei üzleti napilap.

Jobb később A szigetország ezen kívül ratifikálja az Európa Tanács kezdeményezésére még 2001-ben létrehozott, a számítógépes bűnözésről szóló egyezményt (Convention on Cybercrime). Ennek egyik célja egy olyan nemzetközi rendszer kialakítása lett volna, amelynek tagjai közösen lépnek fel a hálózatokat érő támadások és egyéb incidensek ellen. A Budapesten kelt egyezményt közel ötven ország írta alá, de közülük a mai napig is csak kevesen iktatták törvénybe. A procedúra az Egyesült Államokban is 2006-ig tartott, máshol még mindig nem zárult le; Magyarország annak idején az elsők között ratifikálta a nemzetközi megállapodást.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.