A Cyber Europe 2012 keretei között a négy megfigyelő és huszonöt aktív résztvevő országból több száz biztonsági szakember igyekezett visszaverni egy nagyszabású, szimulált kibertámadást.
Csütörtökön Európa-szerte több mint 300 számítógép-biztonsági szakember vett részt a Cyber Europe 2012 második páneurópai kibergyakorlatán. A nagyszabású, szimulált kibertámadás során ezernél is több különálló biztonsági eseményre kellett reagálnia a főbb pénzintézeteknek, távközlési vállalatoknak, internetszolgáltatóknak, valamint a helyi és tagállami kormányzati szerveknek.

Erősítik a válaszkészséget  A gyakorlat nemzeti és európai szintű tevékenységeket kapcsolt össze. A kiosztott szimuláció egyrészt az állami hatóságok együttműködését elősegítő mechanizmusok, eljárások hatékonyságát és méretezhetőségét segít felmérni, másrészt felderíti az európai állami és magánszektor szereplői közti együttműködést a nagyszabású kibertámadások hatékonyabban kezelése érdekében.





Megvizsgálták, hogy az érintettek milyen válaszlépéseket tennének és hogyan működnének együtt, ha például európai pénzintézetek nyilvános webhelyeit és számítógépes rendszereit huzamosabb ideig informatikai támadás érné. A 2010-es gyakorlathoz képest a Cyber Europe 2012 jelentősen fejlődött, mint ahogy bankok és internetszolgáltatók is most először vettek részt informatikai támadások összeurópai szimulációjában.

Legutóbb jók voltunk  A technikailag reális fenyegetéseket egyetlen, szimultán növekvő, elosztott szolgáltatásmegtagadással járó támadássá (DDoS) ötvözték a résztvevő ország online szolgáltatásai ellen. Bár a gyakorlat nem érintett valós, létfontosságú információs és kommunikációs infrastruktúrákat, rendszereket és szolgáltatásokat, egy ilyen forgatókönyv élesben több millió polgár szolgáltatását szakítaná meg Európa-szerte.

Saját rendszereikbe próbáltak betörni a hazai bankok
A hackerek Belgium éves GDP-jét viszik ki az Unióból

A korábbi, Cyber Europe 2010 gyakorlaton azt a helyzetet szimulálták, hogy az uniós tagországok közötti internetkapcsolat fokozatosan megszűnik vagy jelentősen lelassul, a hálózati összeomlás elkerülése érdekében pedig a tagállamoknak együtt kellett működniük egymással. A tagállamok felkészültségéről szóló jelentés akkor az élmezőnybe sorolta Magyarországot. A mostani gyakorlatról az Európai Hálózat- és Információbiztonsági Ügynökség (ENISA) szakemberei pár napon belül készítenek gyorsjelentést, amelyet az év végéig a főbb következtetéseket ismertető beszámoló követ majd.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.